Muhabbet kuşu probiyotik

Btublt

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşumun suyuna haftada 2 kez multivitamin 2 haftada bir sirke koyuyorum. Probiyotik olarak ne ekleyebilirim? Önceliğim doğal olması yoğurt suyu kefir vs

Akifcik

Veteran
Muhabbet kuşumun suyuna haftada 2 kez multivitamin 2 haftada bir sirke koyuyorum. Probiyotik olarak ne ekleyebilirim? Önceliğim doğal olması yoğurt suyu kefir vs
Sirkenin pek işe yarayacağını sanmıyorum ??‍♂️ Multivitamin olarak ne kullanıyorsunuz?
Kefir kullanan var fakat çok nadir. Neden Röhnfried Entrobac veya Versele Laga Probi-zyme gibi kaliteli Probiyotiklere yönelmiyorsunuz?

Oyla 0

Btublt

iyikus.com Üyesi
Sirkenin pek işe yarayacağını sanmıyorum ??‍♂️ Multivitamin olarak ne kullanıyorsunuz?
Kefir kullanan var fakat çok nadir. Neden Röhnfried Entrobac veya Versele Laga Probi-zyme gibi kaliteli Probiyotiklere yönelmiyorsunuz?
Avisol a kullanıyorum. Probiyotikler konusunda pek bilgim yok bu dediğiniz ürünleri araştıracağım.

Oyla 0

Aknaz

iyikus.com Üyesi
Avisol a kullanıyorum. Probiyotikler konusunda pek bilgim yok bu dediğiniz ürünleri araştıracağım.
İnanın biyotekniğin ürünleri hiçbir işe yaramıyor. Onun yerine entrobac' in bölünmüşünü alabilirsiniz. Yine 20 gr olarak ve aralarında en fazla 2-5 lira civarı bir fark var

Oyla 0

Harlequin

Forum Sakini
Merhaba.
Sirkeninin zararı değil de faydası olması için mutlaka ev yapımı sirke kullanmalısınız. Probiyotik olarak elimde Versele Laga Probı-Zyme var, çok memnunum.

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Süt ürünlerinde probiyotikleri var elbet. Lakin doğal olarak alınabilecek besinler daha çok biz insanlara uygun. Dondurma, puding, çikolata da bile var... Ama dediğim gibi kuşlarımız için kendilerine özgü olan probiyotikleri kullanmamız gerekir. Süt ürünleri laktoz içerir. Kuşların ise laktozu işleyebilecek bir organı yoktur, çözümleyemezler. Bu yüzden tercih etmemek gerekir... Röhnfried Entrobac şu aşamada yeterli olur. Bir tek Bacillus Subtilis içermesine rağmen (Aynı zamanda MOS içeriğdiği için prebiyotik de oluyor.) dışkıları iyi toparlıyor. Probi-Zyme de tercih edilebilir tabii ki. Onda da Bacillus+Enzim var. Enzimleri biz maalesef pek karşılayamıyoruz. Depovit’in de enzim içeren bir kaç ürünü var diye hatırlıyorum.. Versele Laga Oro-Digest’te kullandım faydasını gördüm, öneririm.. Bunların dışında Deli Nature Flora+, Refarm Probio Life OB, Naturelife Super Probiotic önerilen ürünler arasında...

Son düzenleme:
Oyla 0

Rusalka

iyikus.com Üyesi
Süt ürünlerinde probiyotikleri var elbet. Lakin doğal olarak alınabilecek besinler daha çok biz insanlara uygun. Dondurma, puding, çikolata da bile var... Ama dediğim gibi kuşlarımız için kendilerine özgü olan probiyotikleri kullanmamız gerekir. Süt ürünleri laktoz içerir. Kuşların ise laktozu işleyebilecek bir organı yoktur, çözümleyemezler. Bu yüzden tercih etmemek gerekir... Röhnfried Entrobac şu aşamada yeterli olur. Bir tek Bacillus Subtilis içermesine rağmen (Aynı zamanda MOS içeriğdiği için prebiyotik de oluyor.) dışkıları iyi toparlıyor. Probiyotik-Zyme de tercih edilebilir tabii ki. Onda da Bacillus+Enzim var. Enzimleri biz maalesef pek karşılayamıyoruz. Depovit’in de enzim içeren bir kaç ürünü var diye hatırlıyorum.. Versele Laga Oro-Digest’te kullandım faydasını gördüm, öneririm.. Bunların dışında Deli Nature Flora+, Refarm Probio Life OB, Naturelife Super Probiotic önerilen ürünler arasında...
Probiacti-bird nasıl acaba? Ben daha çok sıvı probiyotik önerildiğini görüp tercih etmiştim ama sanırım entrobac almalıymışım.

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Aslında Entrobac almalıyım diye de bir şey yok. Yukarıda içeriğini açıklamıştım. Yani çok bir esprisi yok ama dışkıları iyi toparlıyor dediğim gibi. Probiacti-Bird içeriği şu şekilde:

KANATLI VE KAFES KUŞLARINDA Laktik asit bakterisi,*

Lactobacillus Fermentum. ......(NBRC:108519)
Lactobacillus Plantarum.........(ATCC:8014)
Lactobacillus Rhamnous ........(ATCC:7469)
Lactobacillus Cesai ................(NBRC NO:3425)
Lactobacillus delbrueckii ......(NBRC NO:3202)

Maya
Saccharomyces Cereviae ....... (NBRC NO:0203)

Diğerleri
Bacillus Subtilis ,

Sodyum Klorür Çözeltisi (su+Tuz), Organik Şeker Kamışı Melası, Aktif Karbon Filtreden geçmiş Su.

Toplam Canlı Organizma Sayısı: 1x10 7 Kob/g

Ph: 3-3,85

Bacillus var, Lactobacillus suşları var birde Saccharomyces Cereviae (maya) var. Bu da prebiyotik oluyor. İçerisinde elektrolit olduğu için hayvana ayrı bir enerji veriyor tabi.. Yani ürün tercih edilebilir ama piyasada çok abartılıyor. Bende sıvı kullandım ama pek bir fark göremedim işin doğrusu...

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Probiacti-bird nasıl acaba? Ben daha çok sıvı probiyotik önerildiğini görüp tercih etmiştim ama sanırım entrobac almalıymışım.
Ben bir kafeste Probiacti-bird,diğer kafeste Dyzme 256 kullanıyorum.Probiacti bird sıvı,diğeri toz.İkisinden de memnunum.Dışkılar gayet iyi.
Probiacti Bird'ün içindeki sodyum klorür arkadaşların da belirttiği gibi extra olarak fayda sağlıyor ve bence bazı durumlarda hayati önem taşıyor.

Oyla 0