Muhabbet kuşu soğuk algınlığı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nil Su
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim kuşumda 1 ay önce uyuklama durumu başladı ama yem yemesi falan normaldi sonra pet shopa gittik soğuk almıştır dedi vitamin verdi suyuna vitamin kattık geçmedi veterinere götürdük neo terramycin verdi onu da uyguladık tekrardan gittik bu sefer de symtay toz ve enerji verici yem verdi normal yemine enerjici verici yemi kattık onun üstüne tozu kattık her gün değiştirdik bugün tedavi sonlandı kuşum artık uyumuyor neşesi yerinde hoplayıp zıplıyor fakat kuyruğu ileri geri sallanıyor ve sesi kısılmış bu durum kendiliğinden geçer mi ne yapmalıyım]

Video varmıydı varsa atmanızı rica etcem.
diğer yandan kuşlar rüzgara karşı olmasın ılık ortamda dursun suyunu günlük degiştirin elma sirkesi 4-5 damla damlatın varsa elinizde sirkeden sonra diazyme 256 pirinç tanesi kadar ekleyin 12 saat sonra taze su koyun.
tabi mama vermeyide ihmal etmemek gerekir.

Oyla 0
diğer yandan kuşlar rüzgara karşı olmasın ılık ortamda dursun suyunu günlük degiştirin elma sirkesi 4-5 damla damlatın varsa elinizde sirkeden sonra diazyme 256 pirinç tanesi kadar ekleyin 12 saat sonra taze su koyun.
Teşekkürler zaten camı açınca kafesi camın yakınından başka yere taşıyoruz cereyan olmamasına dikkat ediyoruz videoyu da az sonra atacağım

Oyla 0
Video atamıyorum çok büyük diyor mama derken neyi kastediyorsunuz açıklar mısınız rica etsem

Oyla 0

incelermisiniz.

Oyla 0
imkanınız varsa evinizde mutlaka olsun diyecegim
veterinerden Baytrl 2.5 alın bu dönemde kuş su içmek istemezler ilacı 7gün boyunca agzıdan 1 damla sabah akşam damlatın kuşa ilacı verirken saga ve sola yatırın öyle verin 10 gün içinde geçmezse mutlaka dönüş yapın.

Oyla 0
Şuan ilaç kullanmanız uygun olmaz. Yeni bir tedavi atlatmış. Kuyruk atması için bir müddet beklenebilir. Bu süreçte doğal yiyeceklerle ve vitamin takviyeleriyle beslemenizi öneririm. Normal durumlarda da kuyruk atma durumları olabiliyor.

Oyla 0
Hayır. Kuyruk atması bir çok şeyi gösterebiliyor. Örneğin yumurtası olduğunu, astım vb gibi rahatsızlığı olduğunu, uyku modundayken, tüy değişimindeyken, stres ya da sıcak havalarda yapabiliyorlar.

Oyla 0
Hayır. Kuyruk atması bir çok şeyi gösterebiliyor. Örneğin yumurtası olduğunu, astım vb gibi rahatsızlığı olduğunu, uyku modundayken, tüy değişimindeyken, stres ya da sıcak havalarda yapabiliyorlar.
Çok soru soruyorum ama kendiliğinden geçer mi (vitamin takviyesi ve doğal yiyeceklerle. İlaçsız) bu hastalığı çünkü hırıltı gaga açıp kapama vs yok sadece sesi kısık ve kuyruk sallanması kaldı

Oyla 0
Eğer ciddi bir sağlık sorunu yoksa azalır ya da yapmayı bırakabilir. Böyle durumlarda yeni ilaçlar kullanmak gerekebiliyor ama biraz dinlendirin kuşunuzu. Toparladığını düşündüğünüz ve sizinde müsait olduğunuz yakın bir zamanda veterinere danışıp vereceği ürünü kullanabilirsiniz.

Oyla 0
Eğer ciddi bir sağlık sorunu yoksa azalır ya da yapmayı bırakabilir. Böyle durumlarda yeni ilaçlar kullanmak gerekebiliyor ama biraz dinlendirin kuşunuzu. Toparladığını düşündüğünüz ve sizinde müsait olduğunuz yakın bir zamanda veterinere danışıp vereceği ürünü kullanabilirsiniz.
Çok teşekkürler ilginiz için

Oyla 0