Muhabbet kuşu

Fatih Tamkoç

Yeni Üye
Herkese merhaba, 4 yaşında ki muhabbet kuşum 1,2 haftadır tuhaf sesle çıkarıyor, uçarken nefes darlığı yaşıyormuş gibi sesler çıkıyor, yem yemesi gayet normal hareketli, ama günde 4,5 sefer kafasını çevirip uyuyor, ötüşünde ve konuşmasında sorun yok ama uyurken bile tuhaf sesler çıkarabiliyor ve ishal sorunu da yok, yardım ederseniz çok sevinirim

Video atarsaniz mutlaka dogru cevap verilecektir bu sekilde hickimse saglikli cevap veremez

Oyla 0
Merhaba, kafa çevirip yatma ve ötüş değikliği + üzerine birde ishal durumu ciddi ve ilerlemiş bir rahatsızlığın belirtisidir. Acilen veterinere götürülmelidir.

Oyla 0
Herkese merhaba, 4 yaşında ki muhabbet kuşum 1,2 haftadır tuhaf sesle çıkarıyor, uçarken nefes darlığı yaşıyormuş gibi sesler çıkıyor, yem yemesi gayet normal hareketli, ama günde 4,5 sefer kafasını çevirip uyuyor, ötüşünde ve konuşmasında sorun yok ama uyurken bile tuhaf sesler çıkarabiliyor ve ishal sorunu da yok, yardım ederseniz çok sevinirim

Kuşun kısa bir videosunu ve dışkısının resimlerini ekle yardımcı olmaya çalışalım.

Oyla 0
Muhabbet kuşları o yatışı zaman zaman sergilerler. Fakat hasta gibi bir halde ise ve devamlı öyle uyuma eğiliminde iseler hastadırlar ya da yorgundurlar.

Oyla 0
Muhabbet kuşları o yatışı zaman zaman sergilerler. Fakat hasta gibi bir halde ise ve devamlı öyle uyuma eğiliminde iseler hastadırlar ya da yorgundurlar.

Oyla 0
Benim kuşlarda arada bu şekilde uyuyor . Sağlıklarında herhangi birşey yok gibi. O yüzden sorayım dedim.
Doğanay hocamın bahsettiği daha başka bir şey zaten aradaki farkı rahatça anlarsınız. Özellikle ensede tuhaf bir kabarma, kuyruğun üzerinden hafif kamburluk ishal vs.. eşlik eden durumlar için söylenmiş diye düşündüm.
normalde kuşlar uyur bu şekilde, eşlik eden diğer bir durum yoksa sıkıntıda yok.

En azından bu davranışı gördüğünüz bir an video atarsanız daha rahat yardımcı olunur.

Oyla 0
Doğanay hocamın bahsettiği daha başka bir şey zaten aradaki farkı rahatça anlarsınız. Özellikle ensede tuhaf bir kabarma, kuyruğun üzerinden hafif kamburluk ishal vs.. eşlik eden durumlar için söylenmiş diye düşündüm.
normalde kuşlar uyur bu şekilde, eşlik eden diğer bir durum yoksa sıkıntıda yok.

Cevap için teşekkür ederim.

Oyla 0
Devamlı aynı sesleri çıkarmadığı için video ile yakalamak çok zor oluyor, sürekli çıkarmıyor beklenmedik anlarda tuhaf sesler çıkarabiliyor ama yakalayıp atmaya çalışacağım
Benim kuşta öle yapıyor bazen. Ama sesler daha çok cik ciklemee cuguldama şeklinde konuşmaya çalışıyor gibi. Ben pek sorun gibi görmediğimden yazmamistim. Diğer zamanlar saldigimda uçması iyi yem yemeye geliyor. Dişisiyle oyun yapiyo. O yüzden. Sizde bir salın uçsun takip edin disardaki hareketlerini belki sorun yoktur.

Oyla 0
Devamlı aynı sesleri çıkarmadığı için video ile yakalamak çok zor oluyor, sürekli çıkarmıyor beklenmedik anlarda tuhaf sesler çıkarabiliyor ama yakalayıp atmaya çalışacağım

Normal zamanda bir videosuda olur. Kuyrukta atma nefeste problem varmı bakarız en azından. Artı dışkılarıda çok önemli, dışkı resmide eklemen lazım.

Oyla 0