muhabbet kuşu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan gülay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gülay

Yeni Üye
Merhaba, kuşum yumurtladı şu an 5 yumurta var ama ben üzerine sayı eklemediğim için hepsi karıştı. yumurta kontrolü yaptım hepsi sarı renkti sadece sarı rengin sonradan mı yumurtada ortaya çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyorum. Ona göre yumurtaları ya bekleteceğim ya da atacağım

Yumurtaların 5nci günden itibaren boş dolu olduğu belli olmaya başlar. Tarih biliyorsanız tahmini olarak üzerine 5 gün ekleyerek ikişer gün ara ile doluluk kontrolü yapın. Bence hemen atmayın. Bazı dişiler boş yumurtaları kenara ayırır o zaman atarsınız. Boş yumurtalar bazen son doğan bebeklere koruyucu yastık görevi de görür. Bu kapsamda çok video var dinlemenizi tavsiye ederim.

Oyla 0

Yumurtaların 5nci günden itibaren boş dolu olduğu belli olmaya başlar. Tarih biliyorsanız tahmini olarak üzerine 5 gün ekleyerek ikişer gün ara ile doluluk kontrolü yapın. Bence hemen atmayın. Bazı dişiler boş yumurtaları kenara ayırır o zaman atarsınız. Boş yumurtalar bazen son doğan bebeklere koruyucu yastık görevi de görür. Bu kapsamda çok video var dinlemenizi tavsiye ederim.
Şimdi hesaplama yaptım son yumurtanın üzerinden 8 gün geçmiş

Oyla 0
O zaman yumurtaların durumu epeyce bellidir. İçlerinin damarlanmış ve kızarmış olması gerekir. Hala ampul gibi ışığı tamamen geçiren parlak gibi bir hali var ise dolu olduğu pek söylenemez.

Oyla 0