Muhabbet kusum 3 gundur nefes almakta zorlaniyor

Limonum hasta

iyikus.com Üyesi
2 ay boyunca elime aldiğimda yada zorlandığında "guk" diye ses çıkarıyordu ama 3 gündür artık o ses yok ama başka bir ses çıkarmaya başladı 3 gundur geceleri bir burnu tikaliymis gibi ses çıkarıyor uyumakta zorlandığı için gündüzleri de uyuyor ama yinede iştahlı ve mutlu gorunuyor. Bugün veterinere gittik kuştan çok anlamıyormuş 1 şişeye 2 farklı ilacı koyup antibiyotik verdi. Ama kuştan gerçekten anlamıyor galiba. Sizce ne yapmalıyım.

Yaşlı bi kuş 7 yıldır benimle . Veterinere aantibiyotiğikac günde bir değiştirelim dediğimde suyu 1 günde bitirir dedi ilacı vermelimiyim. Kuş 1 gün değil degistirmesem 2 haftada bitirir

Ekli dosyalar

• 644ab2d152bea3c13c88468fb3e120b8.jpg
    644ab2d152bea3c13c88468fb3e120b8.jpg
    166.2 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Oyla 0
Merhaba, hangi ilacı kullanıyorsunuz?
İlaçlı sular 8 saatte 1 tazelenmesi uygundur. Hele ki bu sıcak havalarda çok dikkat etmek gerekir.
Solunum yolu ya da astım türevi problemlerde o ses oluyor. Bazen anlık üşütmelerde de

Oyla 0
Veteriner bunları söyledi " kuşlardan fazla anlamıyorum sadece solunumdan anlıyorum " dedi bizde onun için gelmistik . Antibiyotiği orada hazırladı 1 litre su şişesine antibiyotik attı sarı renkli bi su oldu ilacın adını bilmiyorum . Yanında bir kuş daha var o suyu içse bile bisey olmazmış. Solunum için kuşlara antibiyotik verilmesi dogrumu çünkü kusu eline alıp bakmadı bile. Şuan iyi görünüyor. Gece nefes almakta zorlandığı için uykusunu tam alamıyor öğlen de biraz uyuyor uykusu geçtiği zaman canlı normal bir kuş gibi oyun oynuyor . Hareketleniyor.

Oyla 0
Kuş yaşlı falan değil ya :) 7 yaşında bir kuştan bahsediyoruz. Bu kuşların 15 yaşına kadar yaşayabildiğini düşünürsek 7 yaşında bir kuş genç bir kuştur ;) Hatta doğal ortamlarında 20 yaşına kadar yaşıyorlar :)

Neyse altta linkini verdiğim konuyu baştan sona okuyun. O konuda sizin içinde çözümler var. Uygulayıp uygulamamak size kalmış...

Oyla 0
Kuş yaşlı falan değil ya :) 7 yaşında bir kuştan bahsediyoruz. Bu kuşların 15 yaşına kadar yaşayabildiğini düşünürsek 7 yaşında bir kuş genç bir kuştur ;) Hatta doğal ortamlarında 20 yaşına kadar yaşıyorlar :)

Neyse altta linkini verdiğim konuyu baştan sona okuyun. O konuda sizin içinde çözümler var. Uygulayıp uygulamamak size kalmış...

Doğal ortamlarında 20 yaşına kadar mı yaşıyorlar? Yok artık. Abi senin en uzun yaşayan kuşun ne kadar yaşadı? Üreticiler böyle övünür ya “Bu kuş 15 sene yaşadı, ben yaşattım ulan” diye, senin var mıdır öyle bir kuşun?

Oyla 0
Doğal ortamlarında 20 yaşına kadar mı yaşıyorlar? Yok artık. Abi senin en uzun yaşayan kuşun ne kadar yaşadı? Üreticiler böyle övünür ya “Bu kuş 15 sene yaşadı, ben yaşattım ulan” diye, senin var mıdır öyle bir kuşun?

Muhabbet kuşları eğer iyi bakılırlarsa 14-15 yaşına kadar yaşayabiliyorlar. Bu demek değildirki onları biz yaşatıyoruz :) Biz sadece doğru bir bakım yapıyoruz o kadar. Kuşların uzun ömürlü olmasını etkileyen pek çok kriter var. Neyse ayrıca konuşuruz bunları konu dağılmasın.....

Oyla 0

Veterinerin verdiği solunum için olan antibiyotiği kullanıyorum . Düzelme olmazsa başka bir veterinere goturucem.

Oyla 0
Diski yada kuşun suanki fotoğrafını atmalimiyim . Ve uyandığında sürekli yuzunu ayaklarıyla kasıyor burun kismini ve şu içerken hapsuruyo

Son düzenleme:
Oyla 0
İlaçtan kaynaklı olabilir. Genelde katkı maddesi içeren su içtiklerinde bu tip hareketler olabiliyor.

Oyla 0
Nefes almakta dahada zorlanmaya başladı. Gece uyuyamıyor burnunu arada kasıyor kasidiktan sonra hapsuruyo burun deliklerinden hapşırınca sy akıyor . Bu hafta veterinere goturucez. Ama durumu aniden kotulesebilirmi .

Oyla 0
Ilk güne göre dahada çok ses çıkarmaya başladı. Veterinere götürene kadar evde ne yapabilirim . Burnunun temizlenmesi için sıcak odamı nemli odamı suluğuna sirke falan ne yapmaliyim

Oyla 0
Nefes almakta dahada zorlanmaya başladı. Gece uyuyamıyor burnunu arada kasıyor kasidiktan sonra hapsuruyo burun deliklerinden hapşırınca sy akıyor . Bu hafta veterinere goturucez. Ama durumu aniden kotulesebilirmi .
Bence vakit kaybetmeden Ümit bey’in dediği hekimlere götürün.Durum iyice kronikleşirse tedaviye yanıt vermeyebilir maalesef.

Oyla 0
İlerlemiş bir astım ya da üşütme durumu söz konusu ise alternati çözümler pek işe yaramayacaktır. Okaliptus özlü bir buhar, burun deliklerinin temizliği, suyuna taze nane konulması gibi şeyler yapılabiliyor ama dediğim gibi anlık rahatlatacaktır

Oyla 0