Muhabbet kuşum ayağını sakatladı

Flamet

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Bir kac gündür muhabbet kuşumun sağ ayağın da bir tuhaflik olduğunu fark ediyordum. Artık eminim. Sağ ayağının üzerine basmak istemiyor. Hareketliyken ucarken ziplarken basıyor ama durduğu yerde hep sol tarafa yaslaniyor. Videoda sizde fark edeceksiniz. Ayak sakatliklari için ne yapabilirim ki. Yemesinde icmesinde dışkısında ve otmesinde bir problem görünmüyor.

Flamet

iyikus.com Üyesi
Kusura bakmayın mesajınızı görmedim. Ben de son durumu anlatmak icin girince gördüm. Kullandım. Ama günde 3 kez yapamadim. Son videosunun adresini ekliyorum. Görüntü kalitesi iyi degil. Çünkü yaklaşınca ayağındaki sorunu göstermiyor. Zoom yapmak zorunda kaldım. Özellikle akşamları tek ayak ustunde durup ayagini videodaki gibi yapıyor. İncinmemis de bir çeşit hastalik olabilir mi acaba?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Benzer hareketi sergileyen bir evcil kuşum var. Ancak o tutma refleksi gibi, alıştığı bir hareketi yapıyor gibi algıladım hep. Sizin kuşta öyle olabilir bir ihtimal ancak sanırım sinirsel bir aksaklık gibi. Tam olarak emin olamadığım bir durum bu ayak sorunu. İncinmiş olsaydı yoğun tutma refleksi kullanmazdı. Ayak altını ve dirseğini kontrol ediniz.

Oyla 0

Flamet

iyikus.com Üyesi

Geçen hafta uc gun teramisin sürdüm. Gunde bir kez akşamdan. Biraz daha iyi gibiydi Ya da ben denk gelmedim. birkaç gun ara verdim. Eski haline döndü. Ayaginda birsey gorememistim ama dirsegi de inceleyim bugün.

Oyla 0

Flamet

iyikus.com Üyesi
Bu arada normalde yaklaşınca ordan oraya atlayip tutunabiliyor. Orda bir sorun yok. Fakat bazen kafesin dibine atlayip bir süre orda kalıyor. Sanırım ayaklari orda daha rahat ediyor. Dipte ızgara var. Yoksa eski kuşum gibi gazeteleri yiyor derdim :)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tabanda zaman geçirme de her zaman olumsuz algılanmaması gerekiyor. Kimi kuşlar tabanda ya da yaratılan düz alanlarda durmaktan hoşlanıyor. Ayak durumu için belki de en doğru karar veterinere göstermek olabilir.

Oyla 0