Muhabbet kuşum beni sevmiyor mu?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ilgın
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ilgın

iyikus.com Üyesi
Günaydın arkadaşlar. Aslında gereksiz konu açmak istemiyorum ama yardımınız lazım. Şimdi bizim kuş 1 yaşında sağlıklı bir erkek. Alıştı bize elimize falan geliyor ancak bunu sadece ilgisini çekecek oyuncak tarzı bir şeyler görünce yapıyor. Onun haricinde asla gelmiyor kendiliğinden. Kafesinde içinde sürekli oyalanacak bir şeyler buluyor. Tellere kafasını sallıyor tüneklere sürtünüyor. Eş istediği anlamında mı gelir bu yoksa yeterince ilgi göstermediğim için mi? Ben de diğer kuşlar gibi omzumuza konsun elimize gelsin bizimle oynasın istiyorum :(

Günaydın arkadaşlar. Aslında gereksiz konu açmak istemiyorum ama yardımınız lazım. Şimdi bizim kuş 1 yaşında sağlıklı bir erkek. Alıştı bize elimize falan geliyor ancak bunu sadece ilgisini çekecek oyuncak tarzı bir şeyler görünce yapıyor. Onun haricinde asla gelmiyor kendiliğinden. Kafesinde içinde sürekli oyalanacak bir şeyler buluyor. Tellere kafasını sallıyor tüneklere sürtünüyor. Eş istediği anlamında mı gelir bu yoksa yeterince ilgi göstermediğim için mi? Ben de diğer kuşlar gibi omzumuza konsun elimize gelsin bizimle oynasın istiyorum :(
Merhabalar.
Oncelikle her kusun karakteri farkli olabiliyor bazi kuslar cani yakin oluo surekli alostigi sahibiyle vakit gecirmek isteyebilir bazi kuslar ise sahibine aliskin olsa bile fazla ilgi gostermeye bilir.. kafes tellerine otmesi yada oyuncaklarina karsi otme yada yem kusma durumu var ise es alma zamani gelmis demektir. Lakin es aldiginiz taktirde size karsi olan ilgileride kaybolacaktir bilginize.

Oyla 0
Merhaba, kimi kuş ne yazık ki verdiğiniz ilgi alakayı çabucak kavrayamıyor ya da güven sorunları yaşanmasına sebep olabiliyor. Böyle durumlarda oyuncağa tepki verdiğinden bu alışkanlığını azaltmak için yöntem bulmak gerekiyor. Oyuncağın ortadan kalkması onun bu davranışını söndürecektir. Gün gün azaltarak benzer saatlerde oyuncağı göstermeyi azaltabilirsiniz. Dediğiniz hareketler kuşun eş istediğinin göstergesidir ve bir eş almanızı öneririm. Yaşını almış bir kuştan bahsettiğiniz için belirli bir zamanda öğrenmediğinde, eğitimi zorlaşıyor ama imkansız diyemeyiz.

Oyla 0