Muhabbet kuşum birtürlü yavrulamıyor

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar, Bir muhabbet kuşum var yaklaşık 5 yaşında. Şimdiye kadar 80 civarı belki daha fazla yavru yaptı. Eşi vefat etti maalesef uzun zaman önce. Petshoptan eş için yaşında kuş istedim elime verdi bir kuş 3 ay içinde yavru yapmazsa geri getir bakıcı çift .... Övdü de övdü.(3 ay sonra gittim değişmek için adam değişmem dedi engelledi) Yaklaşık 2 sene oldu kuşta hareket yok ve petshopcu bana daha yuvadan yeni çıkmış kuş vermiş... 5 yaşındaki kuşumla uzun zamandır yan yamalar ikiside odaya girdiğimde uyku modunda çok nadir erkeği kur yaparken görüyorum ama çok nadir. E-50 selenyum veriyorum gervit-w veriyorum haşlanmış yumurta, daldarı veriyorum düzenli ama bir hareket yok. Papağan yuvalığıda taktım büyük boy. Birbirlerinin kafasını kaşıdığını görüyorum. Erkek kuşum yaşlaniyor ölmeden yavrusunu alıp soyunu devam ettirmek istiyorum nasıl yavru yapmasini hızlandırabilirim?

Merhaba, 5 yaş kuş için çok geç değil aslında belkide mutsuzdur
Başka bir eş seçimi yapmasına izin verin
Başka bir petsoptan değişim yapabilirsin
Kuşlardan bir video talep edeceğim. Erkeğin dikkatini çekecek bir dişi lazım belki de ya da durağanlık dönemine girmiş olabilir erkek
Baska bir dişi kuş vardı gittim ona bakarak cicikus cicikus dedim bı anda kabarıp çiftleşme pozizyonuna gecti. Bende onu yanına koydum dişi kuş yanaştı ama erkek kuş ona yanaşmadı erkek olan yemek yerken ona kızıyor kur yapmıyor. Diğer petshoptan aldığım kuşun kafasını vs. Kasiyordu bunun kaşımıyor. Ama yanına koyduğum dişi kuş bir kaç saat sonra yuvaya girip kazmaya başladı. Dişi hazır ama erkek begenmiyor galiba. Erkeğin beğenmeme olasılığı varmıdır?

Baska bir dişi kuş vardı gittim ona bakarak cicikus cicikus dedim bı anda kabarıp çiftleşme pozizyonuna gecti. Bende onu yanına koydum dişi kuş yanaştı ama erkek kuş ona yanaşmadı erkek olan yemek yerken ona kızıyor kur yapmıyor. Diğer petshoptan aldığım kuşun kafasını vs. Kasiyordu bunun kaşımıyor. Ama yanına koyduğum dişi kuş bir kaç saat sonra yuvaya girip kazmaya başladı. Dişi hazır ama erkek begenmiyor galiba. Erkeğin beğenmeme olasılığı varmıdır?
Erkeğin begenmeme olasılığı vardır
Ama Erkek daha önce de uredigi için bu işleri iyi biliyor fazla karşı koyacağını sanmıyorum