Muhabbet kuşum Cipa gibi kokuyor

Sudekka12

Yeni Üye
Merhaba çok yaşlı bir muhabbet kuşum var yaklaşık 8 yıllık Allah nazarlardan saklasın, 7 yıl önce kanadı kırıldı eklem yerinden fakülte profesörü birdaha uçamaz dedi eklem yerinden kırıldığı için o yüzden sürekli yere falan düşünce alıyoruz, uçamıyor zaten omzumuzda geziyor hep dışarıda ama, yaşlanmaya başladı artık tüyleri sarardı, kararmaya başladı pösürdü, birde çok fazla kusup oyuncaklarına yediriyor, hep yapıyordu ama hiç kokmuyordu ismi gibi pamuk gibi kokuyordu çok severim koklamaya ama 2 3 gün önce anneme, burası cips kokuyor dedim kuşu kokladım koku kuştan geliyor, bildiğiniz peynirli çitos gibi kokuyor, az önce de ağzından pis yem gibi birşey geldi sildi hemen, çok kokuyor nedir bu koku? Acaba hayvan çürümeye mi başladı :D ve açlıktan ağzı kokar mı insanlar gibi?

Merhaba, kuşunuza iyileştiğinde bir arkadaş almanızı öneririm. Uzun vadede karşılıksız kusulan ve yutulan sindirilmemiş yemler kursak enfeksiyonu gibi problemlere sebep veriyor. Genelde kokulu bir kusmada ilerlemiş bir kursak enfeksiyonu belirtisidir. Yine de veterinere gösterme şansınız varsa mutlaka götürün. Eğer götüremeyiz derseniz ilaç önerebilirim ancak kokulu kusmanın başka hastalıklarında belirtisi olabileceğini söylemem gerekir.

Oyla 0
Merhaba çok yaşlı bir muhabbet kuşum var yaklaşık 8 yıllık Allah nazarlardan saklasın, 7 yıl önce kanadı kırıldı eklem yerinden fakülte profesörü birdaha uçamaz dedi eklem yerinden kırıldığı için o yüzden sürekli yere falan düşünce alıyoruz, uçamıyor zaten omzumuzda geziyor hep dışarıda ama, yaşlanmaya başladı artık tüyleri sarardı, kararmaya başladı pösürdü, birde çok fazla kusup oyuncaklarına yediriyor, hep yapıyordu ama hiç kokmuyordu ismi gibi pamuk gibi kokuyordu çok severim koklamaya ama 2 3 gün önce anneme, burası cips kokuyor dedim kuşu kokladım koku kuştan geliyor, bildiğiniz peynirli çitos gibi kokuyor, az önce de ağzından pis yem gibi birşey geldi sildi hemen, çok kokuyor nedir bu koku? Acaba hayvan çürümeye mi başladı :D ve açlıktan ağzı kokar mı insanlar gibi?
MaşaAllah... Allah çok uzun ömürler versin... Öncelikle muhabbet kuşunuz genç...
Videosunu dışkı fotoğrafını eklerseniz Hocalar yardımcı olacaktır... Beslenmesine yeşillikler eklerseniz daha iyi olabilir... Takviyelerde verebilirsiniz... Bir de uçması için birşeyler yapabiliriz... Hocaların önerdiği veterinerlere de göstersek...

Oyla 0
genelde kursaktaki mantarların sporlanma ve mayalanması nedeniyle koku oluşur, bazen buna protozoal enfeksiyonlar da eşlik eder. vakit kaybetmeden 19 mayıs üni veteriner fakültesine başvurmanız iyi olur

Oyla 0