Muhabbet kuşum çok halsiz yardım edin.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kitnus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kitnus

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun birkaç gündür ishali var ama bugün bir halsizlik çöktü hayvana. Yem yemiyor su içmiyor. Ballı yemi çok severdi ona bile yanaşmıyor. Sürekli uyuyor. Gidip karnını sırtını seviyorum sesleniyorum gözlerini açmıyor uyumaya devam ediyor. İshali için patates haşladım ama yediremedim petshopa gittim halsizlik için vitamin verdi içiremedim. Kuşu avcuma alıp zorla yedirip içirmeye çalıştım 2-3 damla vitaminli sudan içti ama patatesi yemedi. Şuan kaloriferin önüne koydum üstünü örttüm uyuyor. Üşüttüğünü düşünüyorum çünkü kafesten çıkarınca tüylerini kabartıyor bana sokulup ısınmaya çalışıyor gibi. Güçsüzleştiğini fark ediyorum normalde ısırdı mı acıtır şuan ısırmaya dermanı yok. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım? Ne yapabilirim? Ha bir de asla ötmüyor. Zorla yedirip içirmeye çalışırken bile kaçmaya çalıştı ama ötmedi. Muhabbet kuşu sesi açtığım zaman 5-10 saniye anca ötüyor sonra susuyor. Lütfen yardım edin.

Söylemeyi unutmuşum düne kadar inanılmaz tüy döküyordu. 2 yıldır benimle kuşum ilk defa bu kadar tüy döktüğünü gördüm. Bugün çok çok az dökülüyor. Ve kuşum dişi çiftleşme döneminde şuan. Gagasının üstü değişti.

Merhaba, geçmiş olsun. Kısa bir video ya da dışkılardan ve kendisinden görseller ekler misiniz?
Bu seviye halsizleşen kuşlar için acilen veterinere götürmek en doğrusu olur. Beslenmiyorsa mutlaka elle besleme aparatı ve maması alıp uygulamak gerekir. Biraz profesyonel bir yöntem diyebiliriz bu nedenle bilen birine yaptırın çevrenizde :(

Merhaba, geçmiş olsun. Kısa bir video ya da dışkılardan ve kendisinden görseller ekler misiniz?
Bu seviye halsizleşen kuşlar için acilen veterinere götürmek en doğrusu olur. Beslenmiyorsa mutlaka elle besleme aparatı ve maması alıp uygulamak gerekir. Biraz profesyonel bir yöntem diyebiliriz bu nedenle bilen birine yaptırın çevrenizde :(
Dışkısını şuan atamam kafesin altında sıcak su torbası var ve dışkılar belli olmuyor. Ama normal ishal olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul anadolu yakasında bildiğiniz veteriner var mı sabahtan beri arayıp soruyorum kuşa bakmadıklarını söylüyorlar. Ve bahsettiğiniz aparat ve mama her petshopta var mı? Evde şırınga var o iş görür mü yoksa alayım mı?

her petshopta satmıyorlar maalesef. Biraz daha kapsamlı kuş ürünü satan yerlerde bulmak mümkün ya da internetten alınabilir de salı gününe kalır gelmesi :(
Eczaneden şırınga ve serum hortumu alıp yapanlar var ancak hiç denemedim. Yanlış yönlendirmek istemem. Mamayı da evde yapabilirsiniz bulana kadar
istanbul'da yaşayan arkadaşlar veteriner yönlendirmesi yapacaklardır konuyu gördüklerinde mutlaka

Merhaba,
Anadolu yakasında Ret kit pet ve kuş veteriner kliniği var (Kadıköy)
İsterseniz google da yorumlarını okuyup gidebilirsiniz. Okuduğum kadarıyla herkes çok memnun kalmış.
Çok geçmiş olsum

Geçmiş olsun...
Ataşehir 7/24 vet kliniği var. Aynı zamanda Duygu Hanım var kanatlı uzmanı. Birde hiç gitmedik ama İstanbulvet var. Çok detaylı bakıyorlarmış. Eğer su içiyorsa kekik çayı ve yeşilçay demleyip içirebilirsiniz veterinere gidene kadar. Suyla seyreltiniz...

Geri