Muhabbet kuşum çok hasta

Cicikusum55

iyikus.com Üyesi
Merhaba 2011 dogumlu bir muhabbet kusum var erkek bu yila kadar birlikteydik ben evlendim uzak bir sehire geldim annem kusun onda kalmasini istedi iyiyde bakiyordu ayaginda bir sorun oldu
Yerde dururken ayaklari yumuk yani kapali sekilde duruyordu.
Veteriner bakmıştım ilgilenmedi anlamayiz tarzinda konustu
Ama kusumun nesesi keyfi yerindeydi 4 5 aydir boyleydi
Ben surekli kamerali konusup bakıyordum
İki aksam once dışarda ucarken konmak istemis konamamis.
Sonra duzelmis dünden beri çok kotu kabarik hic yemiyormus konusmuyor ne yapmam lazım uzaktayim kusum icin endiseliyim keske yanimda olsaydi
Acaba yasli oldugu icinmi böyle

Ekli dosyalar

• 1F9291DB-BE65-452A-BBD6-09BFC34FD844.jpeg
    1F9291DB-BE65-452A-BBD6-09BFC34FD844.jpeg
    107.6 KB · Görüntüleme: 17
  • 48CE8761-8C56-4ABA-8638-88C64C31BD86.jpeg
    48CE8761-8C56-4ABA-8638-88C64C31BD86.jpeg
    105.1 KB · Görüntüleme: 17
Kuşunuzun peçete üstüne yapılmış dışkı resmini atabilir misiniz? Kafes tabanına peçeteyi koydurun biraz biriktiğinde resmini atın. Ayrıca başka belirti var mı sadece kabarık mı duruyo
Dışkısında anormallik yok annem disari salmis biraz ucmus sonra kafesine gitmis
Sadece kabarik ve uykulu annemin dedigine gore ?
Yaşı ile alakalı bir sey olabilir mi 11 yasinda

Merhaba, beslenmesini zenginleştirmeli ve kalsiyum desteği sunmalisiniz. Yaşı gereği gelişen bir sorun olabilir. Siz yine de dışkı paylaşınız. Dışkılar farkli şeyler gormemimizi sağlıyor.

Merhaba, beslenmesini zenginleştirmeli ve kalsiyum desteği sunmalisiniz. Yaşı gereği gelişen bir sorun olabilir. Siz yine de dışkı paylaşınız. Dışkılar farkli şeyler gormemimizi sağlıyor.
Merhaba msjlari yeni gördüm kuşum birazcik daha iyimis
Yem yiyor ucuyor arada ötüyormus
Ama yine kabarik ve uyuyor dışkısi normal görünüyor
Alinmasi gereken bir ilac varmi
Ailemin yaşadığı ilce küçük kuslara bakan veteriner yok burdan bilgi almayi umuyorum?

Dışkılar net değil. Daha yakından ve netleyip resim çekerseniz tekrar bakalım. Birde ayağına tam olarak ne oldu onu anlamadım. Çarpma sonucumu bir sıkıntı oluştu yoksa kendiliğinden mi?

Zannımca Doğanay'ın dediği gibi yaşından dolayı bir takım sıkıntılar olmuş. Kuşun yemine bir miktar pelet yem ilave edin. Haftada iki gün sebzeli yumurta maması yapıp verin. Kaliteli bir multivitamin kullanın. Suyunu günlük tazeleyin. Şimdilik bunları uygulayın takip edelim...

Pelet yem, sebzeli mama, vitamin mineral takviyeleri hakkında forumda bir çok konu var. Sağ üstten aratabilirsiniz...

Zannımca Doğanay'ın dediği gibi yaşından dolayı bir takım sıkıntılar olmuş. Kuşun yemine bir miktar pelet yem ilave edin. Haftada iki gün sebzeli yumurta maması yapıp verin. Kaliteli bir multivitamin kullanın. Suyunu günlük tazeleyin. Şimdilik bunları uygulayın takip edelim...

Pelet yem, sebzeli mama, vitamin mineral takviyeleri hakkında forumda bir çok konu var. Sağ üstten aratabilirsiniz...
Kuş benimdi evlenince ailemden uzak bir sehire geldim annemde kuşa çok aliskindi benle kalsin dedi benim gibi bakiyordu

ayagina ne oldu bilmiyoruz sıkıntı cikarmiyor çoğunlukla ama şöyle ki ayagi kapali duruyor tirnaklari kapali sekilde duruyor agzi ile aciyor

suan bir yem verilmis onu yiyor suyunda vitamin var birde çok su iciyor niye bilmiyorum
Fotoğraflari annemden istedim bu kadar çekebiliyor sanırım

İsteksiz olmasının nedenleri olabilir ancak bunu anlamak çok zor maalesef. Basit geçen bir tüy sorunu bile kırabiliyor kuşları.
Kalsiyum için nekton msa, nekton calci plus, versele laga, calci-lux (son olarak) değerlendirilebilir. Eğer ürün alabilecek bütçeye sahip değilsenizde mutlaka kalamar kemiği + düzenli haşlanmış yumurta vermeyi ihmal etmeyiniz

Geri