muhabbet kuşum çok iri cinsini anlamadık

harpudi

Yeni Üye
arkadaşlar 6, 7 ay önce üreticiden yavru alan bir petshoptan aldım bu erkek kuşu. aldığımda henüz gagası siyahtı. kuşum oldukça iri yaklaşık 22 cm veya 23 cm kuyruktan başa kadar (ölçüldü). bunun cinsi nedir acaba tecrübeli arkadaşlar, anlayanlar söylerse sevinirim. bir de bunun rengine ne deniliyor. bir sorum daha olacaktı kuşum çok iyi konuşamıyor aldığımdan beri 3 kelime ancak öğrendi ama onları da sürekli söylemiyor arada sırada tam anlaşılmayacak şekilde söyleyebiliyor ancak kuşum çok cana yakın aile bireylerinden asla ayrılmıyor. şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, maşallah kuşunuz ingiliz ırkı gibi görünüyor. Mutasyonu gri spangle. Yarı çekinik bir mutasyondur. Konuşamama durumu tamamen kuş ve sizin öğretim yönteminizle alakalıdır. Her kuş benzer şekilde kolay öğrenemiyor, karakterleri farklıdır.

Oyla 0

Atakan Daştan

iyikus.com Üyesi
Merhaba, maşallah kuşunuz ingiliz ırkı gibi görünüyor. Mutasyonu gri spangle. Yarı çekinik bir mutasyondur. Konuşamama durumu tamamen kuş ve sizin öğretim yönteminizle alakalıdır. Her kuş benzer şekilde kolay öğrenemiyor, karakterleri farklıdır.
1 yaşındaki bir muhabbet kuşu konuşabilirmi yoksa sadece yavruyken mi öğrenebilirler

Oyla 0