Muhabbet Kuşum Değişik sesler çıkarıyor?

klonemo25

iyikus.com Üyesi
Muhabbet Kuşum Değişik sesler çıkarıyor sanki öpücük sesleri gibi ne ifade ediyor acaba ? ?

Liebe55

Veteran
belki oyun istiyordur ilgi bekliyordur belkide konuşmaya çalışıyordur ezbere yorum yapmak netlik kazandırmaz

Oyla 0

Liebe55

Veteran
ozaman konuşmaya çalışıyor çünkü son yazdıklarınızı bende yaşadım ve şuan 50-60 kelimesi var

Oyla 0

Liebe55

Veteran
özellikle şunu yapın bunu yapın diyemem sadece ilgilenin sevin konuşun onunla

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
eskiden kaşımaya filan izin vermiyordu ama şimdi yavaş yavaş izin veriyor değerlendireceğim sağolun teşekkürler

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Doğru canlandırdıysam gözümde kuşunuz kızgınlık döneminde ve kur yapıyor.

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
Olabilir. Arkadaşlar bir sorum daha olacak dediğim gibi kuş bir anda bana yaklaşmaya başladı acaba hastamı çünkü önceden bir kuşum vardı oda aynı şekilde bir anda bana yaklaşdı ama onun dışkısında yem vardı ve malesef öldü bu da umarım böyle olmaz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkıda yem ciddi bir sorun. Yaklaşma sebebi güven sorununuzun azaldığı, ilgi ve oyun istiyor olmasından kaynaklı olabilir. Hemen kötü düşünmemek lazım

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
şuan dışkısını kontrol ettim normal umarım önceki kuşum gibi değildir teşekkürler. Peki hasta olan kuşlarda yaklaşma olur mu acaba ?

Oyla 0

Halil Yildiz

iyikus.com Üyesi
Bir köşeye pusma, saklanma, rahatsız edilmek istememe gibi durumlar oluyor. Genelde pek yaklaşma olduğunu düşünmüyorum ben

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Büyük ihtimalle bit sorununuz var eğer başka sorunları yoksa. Aşırı kaşınmanın tek sebebi var çünkü. Emin olmak için gece yatarken kafes üzerini düz beyaz bir bezle kısmen kapatın. Sabah uyandığınızda bez üzerinde hareketli ya da hareketsiz, kahverengi/kırmızı renkte bitler var mı kontrol edin. Eğer varsa ki böyle kaşıntılı durumlarda olur genelde vilmectin kullanmanızı öneririm.

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
peki sabah uyandığımda herhangi birşey yoksa ama yinede kullansam birşey olurmu ? birde vilmectin nasıl kullanılıyor ?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ensesine kafa arkasına yani 1-2 damla damlatmanız lazım şırıngayla çekip. Batırmadan sadece damla. Hafif tüylerini aralayıp damlatın.

Oyla 0