Muhabbet kuşum dışkısı sırf beyaz sulu yapıyor. Halsiz. Nasıl tedavi edebilirim?

little

iyikus.com Üyesi
3 yaşında dişi muhabbet kuşum var. Dün salyalı kusuyor ve alttaki resim gibiydi dışkısı. Halsizdi de.Elime konduğunda ayakları çok sıcaktı. Bugün bi baktım, sulu beyaz dışkı yapıyor. Sırf su ama. Sabah neşeliydi, sonradan yine salyalı kusmaya başladı. Halsizleşti. Sonra tekrar aksamuzeri dışarı çıktı, az gezdii, sonra kolumda uyuklamaya başladı geri koydum kafesine. Normalde 39 gramdı, 38 grama düşmüş. Bilmiyorum belki ben fazla evhamlıyım. Ama kuşuma değer veriyorum.
Kuşumun hastalığı ne olabilir ve nasıl tedavi edebilirim ?

Ekli dosyalar

• 16140693347187050007870065635869.jpg
    16140693347187050007870065635869.jpg
    472.3 KB · Görüntüleme: 11
geçmiş olsun

Yazdığınız belirtiler (durgunluk,kusma, bozuk dışkı vb) dün mü başladı? Son günlerde zehirlenmeye neden olabilecek bozuk gıda vb. yemiş olma ihtimali var mı? Kuştaki ateş (ayakları çok sıcak demiştiniz) devam ediyor mu? Kuşun ve dışkıların güncel ve net fotolarını paylaşmanız mümkün mü?

çok soru sordum ama bunları detaylı yazabilirseniz iyi olur, tecrübeli arkadaşların da yorum yapması kolaylaşır

Oyla 0
geçmiş olsun

Yazdığınız belirtiler (durgunluk,kusma, bozuk dışkı vb) dün mü başladı? Son günlerde zehirlenmeye neden olabilecek bozuk gıda vb. yemiş olma ihtimali var mı? Kuştaki ateş (ayakları çok sıcak demiştiniz) devam ediyor mu? Kuşun ve dışkıların güncel ve net fotolarını paylaşmanız mümkün mü?

çok soru sordum ama bunları detaylı yazabilirseniz iyi olur, tecrübeli arkadaşların da yorum yapması kolaylaşır
16140988135037640321358862743226.jpg
Şu an ki dışkısı böyle.

1) Dediginiz belirtiler daha önce de vardı, ara sıra yani. Tüy dökeceği vakit oluyormuş genellikle annemin gözlemlerine göre.
2) Yavru geldiğinden beri ishal. Düzelsin diye dal yemi veriyoruz.
3) Genellikle mutfakta hep beraber oturdugumuzdan her şey istiyor. Arada ılık çay içiyor, muz ve incir veriyoruz. (Vermemiz gerekiyor ama kıyamıyoruz,,artık vermeyeceğiz)
4) Bugün ateşi yoktu.

Oyla 0
Geri