muhabbet kuşum hakkında sorularım

Hasan ÖZEL

Yeni Üye
muhabbet kuşumu alalı 3 hafta kadar oldu.ilk geldiği gün bile hiç kaçmadı ürkmedi.elimden yem yedi.hala yemi elimde omzumda yediriyorum çoğu zaman.ama hep sakin bi kuş hasta olabilir mi.aldığımda 25 günlük dediler.poposunda hep dışkı yapışması oluyor normal mi.göğsünde de kemik çıkıntısı var bacak arasından göğsüne kadar. yavru olduğu için normal diye duydum bu doğru mu.ve öyle türlü türlü haylazlıklar yapmıyor kısmen hareketsiz.cinsiyetine erkek dediler aldığım yerde.ama hareketlerini dişiye benzetiyorum internetten araştırdığıma göre, fotoğraf atsam cinsiyetini söyler misiniz.bu yaşta tam cinsiyet anlaşılır mı.bide kafesini çok seviyor oyuncak ayna salıncak hiçbir şey yok sadece tünek ama sürekli kafesine yada kafesin üstüne uçuyor neden olabilir ilk kuşum olduğundan meraklıyım mazur görün.Ekli dosyayı görüntüle 4110Ekli dosyayı görüntüle 4112Ekli dosyayı görüntüle 4113Ekli dosyayı görüntüle 4114Ekli dosyayı görüntüle 4115Ekli dosyayı görüntüle 4116Ekli dosyayı görüntüle 4117Ekli dosyayı görüntüle 4118Ekli dosyayı görüntüle 4109Ekli dosyayı görüntüle 4111

Son düzenleme:

Merve B.

Veteran
Diğer posttaki minik sanırım bu☺️Dişi ama yetişkinliğe giren bir dişi.Sık hapşurmuyorsa sorun yok.Bazen tüyler burunlara vs gittiğinde temizlemek için yapabiliyorlar

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kafese uçma nedeni tamamen tam olarak güven duygusuna sahip olmamasından. Onun için en güvenli yer kafesi. Bu nedenle eğitimi başka bir odada vermelisiniz.
Eğitimi ve Evcilleştirme
burada paylaştığım son 3 konu işinize yarayacağını düşünüyorum. Diğer konunuza dişi olduğunu belirtmiştim. Siyah uçlu olması gagasının 2,5 ay olabileceğini gösteriyor maksimum. :)

Oyla 0

Hasan ÖZEL

Yeni Üye
Kafese uçma nedeni tamamen tam olarak güven duygusuna sahip olmamasından. Onun için en güvenli yer kafesi. Bu nedenle eğitimi başka bir odada vermelisiniz.
Eğitimi ve Evcilleştirme
burada paylaştığım son 3 konu işinize yarayacağını düşünüyorum. Diğer konunuza dişi olduğunu belirtmiştim. Siyah uçlu olması gagasının 2,5 ay olabileceğini gösteriyor maksimum. :)
peki poposuna yapışık olan dışkılar; göğsündeki bariz belli olan(dokununca) çıkıntı ve hareketsizliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
zayıf bir kuştur ama küçük bir kuşun kuruma olması pek denk gelmiyor. İyi bir yem, mama ve vitamin desteğiyle toparlayıp hareketlenecektir ilginiz doğrultusunda. Tek kuşlar ve genelde yavru olanlar pek hareketli olmuyor 4. ayına kadar. Dışkı içinde sebze verebilirseniz verin hocam. Kabızlık durumlarında popoya yapılma gözlemleniyor.

Oyla 0

Hasan ÖZEL

Yeni Üye
zayıf bir kuştur ama küçük bir kuşun kuruma olması pek denk gelmiyor. İyi bir yem, mama ve vitamin desteğiyle toparlayıp hareketlenecektir ilginiz doğrultusunda. Tek kuşlar ve genelde yavru olanlar pek hareketli olmuyor 4. ayına kadar. Dışkı içinde sebze verebilirseniz verin hocam. Kabızlık durumlarında popoya yapılma gözlemleniyor.
çok teşekkür ediyorum.Sizin sayenizde bilgileniyoruz sorum olursa yine sorarım .sizi bu güzel platform için tebrik ediyorum.

Oyla 0