Muhabbet Kuşum İlk Defa Kustu

melisasozturk

Yeni Üye
Merhaba, öncelikle 9 aydır muhabbet kuşumla birlikteyim gayet hareketli ve oyuncu bir kuştur. Öğrenmeyi, oyunlar oynamayı keşfetmeyi çok sever. Normalde bana kur yaptığı zamanlarda bir iki tane yem çıkartıyordu ağzından bunun normal olduğu biliyorum, eş seçimi için bir süre daha beklemek istiyordum yalnızca. Bugün gelen minik yem düşme seslerini duyunca yanına gittim ve bir süre yem kustu o sırada sakinleştirdim bir iki yudum su içirdim durması adına ve kusma sonucunda da halsizleşti uyumaya başladı, şu anda dinleniyor. İlk kez bu şekilde kustu, nasıl açık olarak anlatabilirim bilmiyorum tabiri caizse biz insanların kusması gibi. Üşütme ihtimali yok, kur yaptıklarında da bu şekilde olmadığını biliyorum, yakın zamanda banyo da yapmadı. Ev dışında dışarıya zaten çıkarmıyorum. Bir şey dokunmuş olabilir mi? Keyfi ne zaman yerine gelir bir fikriniz var mı? Çok endişelendim o şekilde gördüğümde, bir saat önce keyifli bir şekilde oyun oynuyorduk birden oldu. Şimdi uyukluyor. Ne yapmalıyım?

Merhaba, öncelikle 9 aydır muhabbet kuşumla birlikteyim gayet hareketli ve oyuncu bir kuştur. Öğrenmeyi, oyunlar oynamayı keşfetmeyi çok sever. Normalde bana kur yaptığı zamanlarda bir iki tane yem çıkartıyordu ağzından bunun normal olduğu biliyorum, eş seçimi için bir süre daha beklemek istiyordum yalnızca. Bugün gelen minik yem düşme seslerini duyunca yanına gittim ve bir süre yem kustu o sırada sakinleştirdim bir iki yudum su içirdim durması adına ve kusma sonucunda da halsizleşti uyumaya başladı, şu anda dinleniyor. İlk kez bu şekilde kustu, nasıl açık olarak anlatabilirim bilmiyorum tabiri caizse biz insanların kusması gibi. Üşütme ihtimali yok, kur yaptıklarında da bu şekilde olmadığını biliyorum, yakın zamanda banyo da yapmadı. Ev dışında dışarıya zaten çıkarmıyorum. Bir şey dokunmuş olabilir mi? Keyfi ne zaman yerine gelir bir fikriniz var mı? Çok endişelendim o şekilde gördüğümde, bir saat önce keyifli bir şekilde oyun oynuyorduk birden oldu. Şimdi uyukluyor. Ne yapmalıyım?
Kuşunuzun dışkısının fotoğrafını alabilir miyim?

Oyla 0
Farklı bir sebze meyve birşey verdinizmi? Kuşun dışkılarının resmini eklermisiniz...
Aşağıda ekledim fotoğraf, dediğim gibi yalnızca dün akşam patlamış Mısır yemek istedi bir süre tırtıkladı gitti. Onun dışında haftada bir kez yumurta beyazı yiyor birlikte olduğumuz günden bu yana. Dün gece ve bugün akşam saatine kadar keyfi yerindeyken birden kötü oldu.

Oyla 0
Kuşunuzun dışkısının fotoğrafını alabilir miyim?
Fotoğrafta da görüldüğü gibi her zamanki dışkısıyla aynı aslında, yem değişikliği yaptım daha önce hiç kullanmadığım bir markadan almak zorunda kaldım ama iki gün oldu bugün ortaya çıkar mı bilmiyorum dokunduysa. Dün akşam içinde patlamış Mısır olan tabağa geldi biraz onu tırtıkladı yalnızca ama şu ana kadar keyfi gayet yerindeydi bir anda kustu, az önce ikinci kez kustu ve gördüğüm kadarıyla midesi hayli kötü. Kuşu sahiplendiğimden bu yana haftada bir kez haşlanmış yumurta beyazından başka hiçbir şey vermedim ekstra yiyecek olarak. Ciddi anlamda midesi bulanıyormuş gibi bir hali vardı kustuğunda.

Ekli dosyalar

• 7A840E40-6B2E-4A6A-93C5-282264ACDDE3.jpeg
    7A840E40-6B2E-4A6A-93C5-282264ACDDE3.jpeg
    645.5 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
Kusma yem değişiminden olabilir. Muhtemel sindirim sorunu yaşadı
Şu an biraz toparladı, kendini temizledi bir iki kere salonda uçtu biraz oynadı. Yalnızca son yarım saattir sürekli su içiyor toparlamaya çalışıyor herhalde. Yemini yiyor şu an. Son iki dışkısı sıvı ağırlıklıydı ama kusma sonrası ve fazla su içtikten sonra öyle olduğunu düşünüyorum. Birkaç gün yakından takip etmeye devam edeceğim. Umarım bir hazımsızlık problemidir, eğer siz de düşüncelerimde yanlış varsa düzeltirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim

Oyla 0
Birde yeminizi kaliteli bir yem ile değiştirin mutlaka. Bencede sorun yemden kaynaklanmış olabilir. Benim beğendiğim yemler garden mix, beaks, bonnie, vivid, bravo 302. Bunların balsız meyvesiz olanlarını tercih ederseniz daha iyi olur....

Oyla 0