Muhabbet kuşum ishal mi?

Seyda Yesil

iyikus.com Üyesi
Iyi aksamlar 1.5 yasında erkek hareketli konuskan muhabbet kusum var ama geçen günlerde poposuna yapışmış dışkı gördüm. Temizledim ama bir iki gün sonra tekrar gördüm kafesinin tabanına baktığımda ise dışkısı ishal gibi duruyor. Dün petshoptan maxidol-isadur adlı bir damla aldım. Ne yapmalıyım? Önerileriniz neler? Hareketlerinde bir değişiklik yok canlı hareketli konuşkan olduğu için biraz için rahat ama geç olmadan veterinere götürmeli miyim?Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. IMG-20200915-WA0011.jpgIMG-20200915-WA0012.jpgIMG-20200915-WA0013.jpg

Iyi aksamlar 1.5 yasında erkek hareketli konuskan muhabbet kusum var ama geçen günlerde poposuna yapışmış dışkı gördüm. Temizledim ama bir iki gün sonra tekrar gördüm kafesinin tabanına baktığımda ise dışkısı ishal gibi duruyor. Dün petshoptan maxidol-isadur adlı bir damla aldım. Ne yapmalıyım? Önerileriniz neler? Hareketlerinde bir değişiklik yok canlı hareketli konuşkan olduğu için biraz için rahat ama geç olmadan veterinere götürmeli miyim?Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Ekli dosyayı görüntüle 7258Ekli dosyayı görüntüle 7259Ekli dosyayı görüntüle 7260
Kuşunuzun ishali kötü. Maxisol işe yaramaz, probiyotik falan da işe yaramaz. Direkt olarak ilaç kullanımına başlamanız lazım. Veterinerden veya zirai ilaç satan bir yerden sulphamezathine tedarik etmenizi öneririm. Eğer sulphamezathine bulamazsanız eczaneden “Piyeloseptyl” adlı ilacı almanızı öneririm. Ayrıca eğer imkanınız varsa veterinere götürüp dışkı tahlili yapmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Oyla 0