Muhabbet Kuşum İshal

UngaBunga

iyikus.com Üyesi
İyi Günler

Yaklaşık 1 yaşımdaki kuşum 2 gündür bu şekilde dışkılıyor ve çok durgun, dışkısı akşama doğru biraz daha katılaşıyor ve biraz siyaha dönüyor sonra tekrar sarı ishale dönüyor, 2 gündür entrobac probiyotik veriyorum. dal darı ve yemi dışında birşey de yemedi son 1 haftadır. Bugün biraz daha durgun ve kötüleşiyor, iştahı da azaldı. Lütfen yardım edebilir misiniz20230418_153320.jpg

Ekli dosyalar

• 20230418_153346.jpg
    20230418_153346.jpg
    496.3 KB · Görüntüleme: 5
Bu renk dışkılama biraz riskli olabiliyor. İshalin kaynağı belirlenemediğinden ve probiyotik gibi takviyeler yeterli gelmediğinden ilaç kullanmak gerekebiliyor.
Elektrolit de dener misiniz?

Bu renk dışkılama biraz riskli olabiliyor. İshalin kaynağı belirlenemediğinden ve probiyotik gibi takviyeler yeterli gelmediğinden ilaç kullanmak gerekebiliyor.
Elektrolit de dener misiniz?
Hocam ben de anlamadım bu ishali, yanında bir kuş daha var onda hiçbir sıkıntı yok. 1 senedir hiçbir hastalık geçirmedi, versele laga yem veririm, haftada bir entrobac ve gerwit vitamin veririm. haftada bir de havuç, çok az marul, maydonoz falan yerler. 1 senedir diyetleri bu

Elektrolit ne vereyim, hangi marka, evde yapabileceğim bir şey var mı

Natural in elektroliti ücret olarak uygun, tercih edilebilir. Eczaneden geçici olarak ge oral alınabilir. Yahut evde şu tarif veya benzerlerini yapabilirsiniiz:

Hocam sağolun ben bunlardan birini deneyim, çok su içmeyen kuş iki gündür baya bir su içmeye çalışıyor zaten, belli ki su kaybından dolayı telafi etmeye çalışıyor

Hocam sağolun ben bunlardan birini deneyim, çok su içmeyen kuş iki gündür baya bir su içmeye çalışıyor zaten, belli ki su kaybından dolayı telafi etmeye çalışıyor

ben kuşun ve özellikle dışkının durumunu hiç beğenmedim (kuşunuz ishal değil bu arada )

veteriner kliniginden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik almanızı öneririm, elinizin altinda bulunsun. ilaveten eczaneden insülin enjektörü de temin ediniz

ben kuşun ve özellikle dışkının durumunu hiç beğenmedim (kuşunuz ishal değil bu arada )

veteriner kliniginden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik almanızı öneririm, elinizin altinda bulunsun. ilaveten eczaneden insülin enjektörü de temin ediniz
Alayım hocam ne zaman uygulayim , e coli , salmonella gibi bir hastalık olabilir mi ?

Natural in elektroliti ücret olarak uygun, tercih edilebilir. Eczaneden geçici olarak ge oral alınabilir. Yahut evde şu tarif veya benzerlerini yapabilirsiniiz:

Ge oral alıp biraz önce sularına kattım, dışkısı bazen yukardaki gibi sarı sulu, bazen de eklediğim resimdekiler gibi değişiyor, iştahı az yine ama dal darı yiyor, grit kuma ilgisi de var. Biraz daha hareketli, eğer bir enfeksiyon varsa elimde salma stop diye bir ürün var bu antibiyotik yerine geçer mi ?

Ekli dosyalar

• 20230419_130552.jpg
    20230419_130552.jpg
    392.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 20230419_124842.jpg
    20230419_124842.jpg
    256.8 KB · Görüntüleme: 4
Kursak enfeksiyonları, mantar problemlerine daha yatkın bir dışkı gibi görünüyor ancak yoğun kum tüketmesi sindirim güçlüğü veya mineral eksikliklerinin belirtisi olabilir. Bu nedenle salmo mix denenebilir. Her halükarda sakıncası olmaz. Toparlamaz ise kursak enfeksiyonları için bir ilaç tercih etmenizi öneririm triflucan, flagy gibi

Kursak enfeksiyonları, mantar problemlerine daha yatkın bir dışkı gibi görünüyor ancak yoğun kum tüketmesi sindirim güçlüğü veya mineral eksikliklerinin belirtisi olabilir. Bu nedenle salmo mix denenebilir. Her halükarda sakıncası olmaz. Toparlamaz ise kursak enfeksiyonları için bir ilaç tercih etmenizi öneririm triflucan, flagy gibi
salmo stop varsa benim yazdığım ilaca gerek yok ancak salmo stop'un içeriğini görebilirsek iyi olur
İyi bayramlar, kuşum iki gündür daha iyi, elektrolit ve probiyotik etki etti gibi, sulu sarı dışkısı geçti tamamen, iştahı da iyi, yalnız hafif kuyruk sekmesi var, nefes alırken de tık tık ses çıkarıyor, daha hızlı nefes alıyor ama gittikçe düzeliyor sanırım.

Salma stopun içeriği de bu şekil gösteriyor sitesinde, Furaltadon HCI %12,5, Kloratetrasiklin %12,5, Kloramfenikol %8. Yardýmcý maddeler q.s. - 100 g. eğer kullanmak zorunda kalırsam hangi enfeksiyonlara iyi gelir ki bu ?