Muhabbet kuşum iyi değil

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Melissa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melissa

iyikus.com Üyesi
WhatsApp Image 2021-04-17 at 14.47.06.jpegHerkese merhabalar,
Daha önce konu açmıştım ama sanırım eksik bilgi verdiğimden bir cevap alamadım yardımınıza ihtiyacım var bu yüzden en baştan daha açıkça anlatmaya çalışacağım umarım bana bir çözüm yolu gösterebilirsiniz.Muhabbet kuşumu aldığımdan beri hapşırmaları dikkatimi çekmişti ama genel durumu iyi olduğundan ve ilk kez kuş beslediğimden bunun normal olduğunu düşündüm fakat 15-20 gün önce oldukça halsizleşti sürekli uyuklamaya başladı aldığımdan beri çok ötmezdi zaten ama ötmesi de iyice azaldı petshopa götürdüğümde parazit olduğunu ölebileceğini söyledi bende veterinere götürdüm hemen, veteriner şırınga içinde iki ilaç ve vitamin damlası verdi.İlaçların ne olduğunu 10 gün sonra kontrolde öğrenebildim baytril ve b vitamini vermiş.10 gün boyunca günde birer damla ağzına damlattık.Biraz toparlar gibi oldu ötmeleri geri başladı çok fazla olmasa da ama hapşırma ve sürekli uyuma devam etti, veteriner durumunun toparladığını suyuna damlatmam için verdiği vitaminle devam etmemi söyledi dün.Ama durumu bana pek iyiymiş gibi gelmiyor sürekli hapşırıyor ve uyukluyor tüneğinden düşecek gibi ,çok kaşınıyor kuyruğu da sürekli titriyor.Gagasını kendisi kısaltmıyor, onu da sürekli tüneklerine sürtüyor.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama oldukça endişeliyim.Burada yazılanları okudum tam olarak neyi var anlayabilirim belki diye ama yanlış birşey de vermek istemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .Ekli dosyayı görüntüle 15853Ekli dosyayı görüntüle WhatsApp Video 2021-04-17 at 14.47.04.mp4Ekli dosyayı görüntüle 15855WhatsApp Image 2021-04-17 at 14.47.05.jpeg

Ben sizi eleştirmek için yazmadım,vakit kaybetmemek kuş için iyi olacağı için yazdım..
Karantinada veterinerler açık,randevu alırsınız,randevu ile ilgili size mail atar.Polis çevirdiğinde gösterirsiniz.
Kuştan iyi anlayan bir veteriner bulduğunuza eminseniz,bekletmeden götürmeniz kuşun yararına.iyi günler.
Eleştirdiğiniz için değil yanlış anlamayın kendimi açıklamak istedim sadece elimden gelen en kısa sürede götüreceğimden emin olabilirsiniz, iyi günler.

Oyla 0