Muhabbet kuşum kafesin altına yumurtlamış

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar yuvalık taktığım halde kuşum kafesin altına yumurtlamış. Ellemedim yumurtaya bakmaz diye. Sizce orda sorun olurmu? Yuvalıgi biraz geç takmış olabilirim erkekle cilvelestiklerini gördüğüm an taktım. Kafesin altinda mısır granülu ve kekik tozu dökmüştüm. Sizce orada kalmalımı yoksa yuvayami koymaliyim ?

Resimleri

Ekli dosyalar

• IMG_20230922_165430-min.jpg
    IMG_20230922_165430-min.jpg
    440.8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20230922_165438-min (1).jpg
    IMG_20230922_165438-min (1).jpg
    169.4 KB · Görüntüleme: 6
muhtemelen bu kuluçkası iyi gitmeyecek. Yuvaya yumurta kaydırılabilir ama içine girmeye başlarsa kırma eğilimi de gösterebilir. Yumurta alınabilir altından. 2 yumurtayı yuvaya yaparsa aldığınız yumurtayı oraya bırakırsınız

Hocamin dediğini yapmanızı tavsiye ederim.
Ama aklıma follugu kafes tabanına indirme fikri geldi gördüğüm kadarıyla kafes küçük
Bu kulukca sorunlu geçerse muhtemelen tekrar bir kulukcaya başlayacak o Zaman herşey Yoluna girmiş olur umarım

muhtemelen bu kuluçkası iyi gitmeyecek. Yuvaya yumurta kaydırılabilir ama içine girmeye başlarsa kırma eğilimi de gösterebilir. Yumurta alınabilir altından. 2 yumurtayı yuvaya yaparsa aldığınız yumurtayı oraya bırakırsınız
Hocamin dediğini yapmanızı tavsiye ederim.
Ama aklıma follugu kafes tabanına indirme fikri geldi gördüğüm kadarıyla kafes küçük
Bu kulukca sorunlu geçerse muhtemelen tekrar bir kulukcaya başlayacak o Zaman herşey Yoluna girmiş olur umarım
Folluğu sessiz ve yavaş bir sekilde koydum ama odaya girdiğimde üstünde yatmiyordu şimdi folluğu koydum yine yatmıyor acaba neden?

Benimsemeyebiliyorlar bazen hocam. Kimi zaman yuvayı da sevmiyorlar