Muhabbet kuşum kafesin altında duruyor

Sumeyra

iyikus.com Üyesi
Merhabalar yeni bir kuş aldım bu gün daha 4. Günü ve kuşum kafesin altında duruyor elimle çubuğuna koyuyor ardından geri gidiyor inmesin diye elimi koyunca ötüyor ya da çırpınıyor alta indiğinde köşeye gidip ötüyor ve dökülen yemleri yiyor dışarı çıkmıştım geldiğimde yine aşağıda duruyordu ve gagası da dışkısı vardı ilk günden beri poposunda dışkısı var ve ben temizliyorum ve gözlemlediğim kadarıyla poposunda gariplik var kırmızılık gibi ne yapabilirim ilgileniyorum ama bu şekilde alta falan giriyor korkuyorum Bi önerileriniz var mı bu konuyla ilgili?

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Konuyu inceleyiniz lütfen. Haricinde Doğanay hocanında belirtriği gibi, kısa bşr video ve görsel atabilirsiniz.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Kuş yavru ise kafes dibini daha güvenli bulduğu için oraya gidiyordur. İkincisi ağzında dışkı olmasıda belki aç kaldığı için dışkı yemiştir. Yemini suyunuda kafes dibine koyun. Popoya dışkı yapışması kabızlık olduğunu gösteriyor. Kırmızılık ise kabızlıktan rahatsız olup poposuyla uğraşmış olabilir..

Oyla 0

Sumeyra

iyikus.com Üyesi
Kuş yavru ise kafes dibini daha güvenli bulduğu için oraya gidiyordur. İkincisi ağzında dışkı olmasıda belki aç kaldığı için dışkı yemiştir. Yemini suyunuda kafes dibine koyun. Popoya dışkı yapışması kabızlık olduğunu gösteriyor. Kırmızılık ise kabızlıktan rahatsız olup poposuyla uğraşmış olabilir..
Her zaman orda değil ama yemde yemiyor tüneğine çıkıp sadece uyuyor ilk geldiğinde zaten dışkısını yaparken zorlanıp ses çıkartıyordu büyük ihtimalle kabız ve su içmiyor içmesi için nasıl Bi şey yapabilirim

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Her zaman orda değil ama yemde yemiyor tüneğine çıkıp sadece uyuyor ilk geldiğinde zaten dışkısını yaparken zorlanıp ses çıkartıyordu büyük ihtimalle kabız ve su içmiyor içmesi için nasıl Bi şey yapabilirim

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör

Dediğim gibi suyunu ve yemini kafesin dibine kuşa yakın bir yere koyun. Bir tanede dal darı koyun yanına.

Birde dışkısından bir görsel eklermisiniz..

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuş kaç gündür sizde acaba, hasta görünüm sergilemiyor ama iyi beslenemediğinden kötü bir dışkı yapmış olma olasılığı yüksek. Dal darı ve kolay kırılan aspur, yulaf gibi tohumlar sununuz tabanda. Yememeye ısrarcı olursa evinizde ki diğer kuşla kandırınız.

Oyla 0

Sumeyra

iyikus.com Üyesi
Kuş kaç gündür sizde acaba, hasta görünüm sergilemiyor ama iyi beslenemediğinden kötü bir dışkı yapmış olma olasılığı yüksek. Dal darı ve kolay kırılan aspur, yulaf gibi tohumlar sununuz tabanda. Yememeye ısrarcı olursa evinizde ki diğer kuşla kandırınız.
Geçen hafta cuma günü Pet Shop dayımın arkadaşı kuşlar o gün yeni geldiğinde aldık bu kuşu 5. Günü oluyor bu gün. Yarın daldarı almaya gideceğim eğer aynı şekilde devam ederse veterinere göstermeyi düşünüyorum teşekkür ederim cevapladığınız için.

Oyla 0