Muhabbet kuşum kafesin altında sabit duruyor.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emrebasak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emrebasak

iyikus.com Üyesi
Geçen hafta salı günü muhabbet kuşum uyandığında mazgalinda sabit duruyordu. Biraz bekledik ama yine sabit durmaya devam etti. Kafesi açıp elimi uzattım normalde tutulmaktan nefret eder ve kaçardı. Ama hiç tepki vermedi dışarı çıkardım sonra elimden bir anda uçup sağa sola çarpmaya başladı. Veterinere götürdüm sol gözünde görme problemi olabileceğini söyledi ve suyuna 5 gün boyunca 0.5ml damlatmalik ilaç verdi. Sonraki günün akşamına tekrar enerjisi yerine geldi. Ama 6 gün sonra (bugün) yine aynı şekilde aynı yerde sabit bir şekilde bekliyor. 2-3 gündür çok iyiydi niye yine aynı şekilde duruyor :(

Geçen hafta salı günü muhabbet kuşum uyandığında mazgalinda sabit duruyordu. Biraz bekledik ama yine sabit durmaya devam etti. Kafesi açıp elimi uzattım normalde tutulmaktan nefret eder ve kaçardı. Ama hiç tepki vermedi dışarı çıkardım sonra elimden bir anda uçup sağa sola çarpmaya başladı. Veterinere götürdüm sol gözünde görme problemi olabileceğini söyledi ve suyuna 5 gün boyunca 0.5ml damlatmalik ilaç verdi. Sonraki günün akşamına tekrar enerjisi yerine geldi. Ama 6 gün sonra (bugün) yine aynı şekilde aynı yerde sabit bir şekilde bekliyor. 2-3 gündür çok iyiydi niye yine aynı şekilde duruyor :(
çok geçmiş olsun. Müsait olduğunuzda güncel bir video ve dışkı görseli atabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 00000IMG_00000_BURST20221205114629241_COVER.jpg
    00000IMG_00000_BURST20221205114629241_COVER.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 15
Şimdi yavaş yavaş yemek yemeye tuyleriyle oynamaya başladı normal hali gibi şuan ama 2. Kez böyle bir şekilde görmek beni çok endişelendiriyor :(

kuşun min. 30 sn videosunu paylaşirmısinız?

videoyu youtube ya da streamable.com uzerinden paylaşıp buraya link ekleyebilirsiniz
Hocam 2 gündür yine aynı şey başına geldi. Şuan dışkısı da düzeldi. Sabah üstünü açtığımızda hiç hareket etmiyor sabit bir şekilde tepkisiz bir şekilde duruyor. Birşeyden korkup soka girmiş gibi.normalde tutulmaktan filan nefret eder ama elimi uzattigimda bile tepkisiz kalmaya devam ediyor. 15-20 dk sonra ufak ufak hareketleniyor. 1-2 saate tamamen eski enerjisine ulaşıyor.

Hocam 2 gündür yine aynı şey başına geldi. Şuan dışkısı da düzeldi. Sabah üstünü açtığımızda hiç hareket etmiyor sabit bir şekilde tepkisiz bir şekilde duruyor. Birşeyden korkup soka girmiş gibi.normalde tutulmaktan filan nefret eder ama elimi uzattigimda bile tepkisiz kalmaya devam ediyor. 15-20 dk sonra ufak ufak hareketleniyor. 1-2 saate tamamen eski enerjisine ulaşıyor.
Toplam 4 kere yaşadı bu durumu dün, bugün, geçen hafta pazartesi ve 2 hafta önce salı günü

Kuşunuzda görme sorunu başlamış olabilir :(
İlk aklıma gelen bu ama videoda ki durum daha çok sıcaklama sorunu gibi. Aşırı y oğun dehidrasyon problemi yaşıyor gibi görünüyor

Kuşunuzda görme sorunu başlamış olabilir :(
İlk aklıma gelen bu ama videoda ki durum daha çok sıcaklama sorunu gibi. Aşırı y oğun dehidrasyon problemi yaşıyor gibi görünüyor
Hocam ilk gittiğimiz veteriner de görme problemi olabilir ama gözünde sorun varsa bile 1-2 haftaya alışır demişti 3 hafta oldu :(. Herşey için çok sağolun ne yapacağımı bilemiyorum elimden ne gelebilir ne yapabilirim onu da bilmiyorum:( veteriner vitamin takviyesi verip gönderiyor. Sonra da ishal oluyor. Meyve ve sebze tüketen çok enerjik bir kuş aslında vitamin eksiği olduğunu sanmıyorum. Gözünde problem olabilir belki ama günde 8 saat dışarıda geziyor salonda olmasına rağmen karanlıkta dahi mutfağa kendi başına uçarak gidebiliyor. Herşey için çok sağolun ne yazacağımı ne yapacağımı da bilemiyorum. Allah razı olsun 🙏

Hocam ilk gittiğimiz veteriner de görme problemi olabilir ama gözünde sorun varsa bile 1-2 haftaya alışır demişti 3 hafta oldu :(. Herşey için çok sağolun ne yapacağımı bilemiyorum elimden ne gelebilir ne yapabilirim onu da bilmiyorum:( veteriner vitamin takviyesi verip gönderiyor. Sonra da ishal oluyor. Meyve ve sebze tüketen çok enerjik bir kuş aslında vitamin eksiği olduğunu sanmıyorum. Gözünde problem olabilir belki ama günde 8 saat dışarıda geziyor salonda olmasına rağmen karanlıkta dahi mutfağa kendi başına uçarak gidebiliyor. Herşey için çok sağolun ne yazacağımı ne yapacağımı da bilemiyorum. Allah razı olsun 🙏
Sabahları kaldırmaya giderken korkmasın diye seslenerek endişeyle üstünü açıyorum artık ölü gibi hareketsiz durması başta çok korkutuyordu beni ama şimdi o haline alıştım. Yine de bir gün birşey olacak diye çok korkuyorum. 2.5 yaşında şuan bu yaşına kadar dogru düzgün hasta bile olmadı. Hayatım hep onunla geçiyor ama sanırım çok da baglanmam gerekiyor :/

Hocam bugün yine oldu. Başta salincaginda duruyordu biraz bekledi sonra atlayacak gibi yaptı kafesin tabanına düştü. Biraz bekledi sonra sağına soluna döndü baktı ama hicbirsey görmüyor gibiydi kendi etrafinda döndü sonra böyle durmaya başladı. Tutup baktık tutarken bağırdı (bu sefer tutulduğunu anladı) sonra ayağını sımsıkı ve değişik bir şekilde kapattığını gördük. Biraz sonra ayağı açıldı bu sefer onu tutan kişinin parmağını sımsıkı tuttu hatta kafese koyarken bile bırakmadık çok sıkı tutuyordu. Şimdi kafesinde eski haline geliyor yavaş yavaş. Kafesteki halinin videosunu çektim genelde de aynı bu şekilde görüyordum onu dışkısına da video sonunda zoomladim. Videoyu yükleyip linkini birazdan atacağım.