Muhabbet Kuşum Kafesinde Herşey Olmasına Rağmen Dışkısını Yiyor!

DreamyshadoW

Yeni Üye
Ben bir tane muhabbet kuşu besliyorum. Kendisini sürekli kafesten çıkarıyorum kafese sokarken dışkısını yemeye çalışıyor. Engelliyorum ,ama benimde işim var kuşun başında bekleyemem o sırada yiyor yine aşşağıya inip. Neden olduğunu bilmiyorum çünkü kafesinde herşey var. Şöyle bir sayayım:gaga taşı, kalamar kemiği, kuş kumu, ızgaralı kafes. Bunlara rağmen yemeyi başarıyor üstelik multivitamin bile veriyorum. Multivitaminin ismi Zurich Veterinaire vitamin-a - d3 - e - c. Neden oluyor bu. arkadaşlar yazının başını görüp bana yazılmış şeyleri atmayın burda birşey anlatıyorum bu anormal birşey gibi herşeyi yapıyorum hala yiyor deliricem artık!

Yao ako

Forum Sakini
Ben bir tane muhabbet kuşu besliyorum. Kendisini sürekli kafesten çıkarıyorum kafese sokarken dışkısını yemeye çalışıyor. Engelliyorum ,ama benimde işim var kuşun başında bekleyemem o sırada yiyor yine aşşağıya inip. Neden olduğunu bilmiyorum çünkü kafesinde herşey var. Şöyle bir sayayım:gaga taşı, kalamar kemiği, kuş kumu, ızgaralı kafes. Bunlara rağmen yemeyi başarıyor üstelik multivitamin bile veriyorum. Multivitaminin ismi Zurich Veterinaire vitamin-a - d3 - e - c. Neden oluyor bu. arkadaşlar yazının başını görüp bana yazılmış şeyleri atmayın burda birşey anlatıyorum bu anormal birşey gibi herşeyi yapıyorum hala yiyor deliricem artık!
Izgara var mı?elinizdeki vitamin kaliteli değil. Onun yerine 50 ml gervit w alabilirsiniz.(internette).Kafeste mineral blok var mı?

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Kafes altı Izgara kullanabilirsiniz.
?
Şöyle bir sayayım:gaga taşı, kalamar kemiği, kuş kumu, ızgaralı kafes.

Dışkı yeme problemleri genelde K vitamini eksikliği sonucunda ortaya çıkıyor. Yonca, ıspanak, bürüksel lahanası, maydanoz, pancar yaprağı, marul, brokoli, kıvırcık, roka, tere, pazı, salatalık gibi K vitamini içeren besinlere yönelmelisiniz. K vitamini ayrıca kanda bulunan hemoglamin maddesini takviye eder ve kansızlığı önler.

Son düzenleme:
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör

Düzenli vitamin mineral takviyesi uygulayın sorun çözülür. Özellikle mineral!

Vitamin gervit mineralde depomin tavsiye ederim. Aldığınızda kullanım şeklini yazarım ;)

Oyla 0