Muhabbet kuşum mutsuz ?

muhabbetttt

iyikus.com Üyesi
Merhabalar iki muhabbet kuşum var İkisi de erkek ama biri çok mutsuz gündüz bazen ciyak ciyak bağırıyor bazen kafesine girip öylece kenarda oturuyor.Elimden yem yiyor ama parmağıma gelmiyor ısırmadan once uyarı için gagasıyla vuruyor elimi çekmezsem ısırıyor.Diger kuşum o yem yerken gelince hemen geri adım atıyor sanki kusumdan biraz cekiniyor gibi acaba ikisi anlaşamıyor mu ? Birbirlerine kur yapiyorlar oyun da oynuyorlar ama bazen diğer kuşum kovalıyor da bilemiyorum sizce diğer kuşum ile ayırmalı mıyım ? Kuşum niye mutsuz olabilir ?

Bir videosunu paylaşır mısınız.. Muhtemelen diğer kuş ona baskın gelmiş, ondan geri planda kalıyor. Küçük bir ihtimal hasta da olabilir. Video ve onun dışkısını paylaşırsanız yorum yapabiliriz. İkisininde erkek olduğundan eminseniz ayırmanız lazım.

Bir videosunu paylaşır mısınız.. Muhtemelen diğer kuş ona baskın gelmiş, ondan geri planda kalıyor. Küçük bir ihtimal hasta da olabilir. Video ve onun dışkısını paylaşırsanız yorum yapabiliriz. İkisininde erkek olduğundan eminseniz ayırmanız lazım.
Dışkısını kontrol ettim normal ve bir hastalığı yok.Eve geçince yine de video ve dıskı resmi atarım.Bu kuşum eve sonradan geldi 2 yaşında daha önce bir sahibi varmış ama bakamadigi için kuşcuya vermiş.Geldiğinden beri böyle neredeyse 5 ay olucak ama eve alışamadı diğer kuşumla görünüşe bakılınca iyi gibiler ama bazı durumlarda ( yemek ,oyuncak gibi )diğer kuşum kovalaya biliyor oda hemen kenara geçip oturuyor.Bu arada tek tek salmayı denedim ama İkiside saldigim gibi birbirlerinin kafesine gidip çağırma sesiyle otuyor.( İkisi de net erkek )

Ayırın bir süre probiyotik desteği verin ikisine de. Hangi takviyeleri kullanıyorsunuz yazın. Ayrıca Anasonlu bir takviye stresini azaltmaya yardımcı olur. Birbirlerine ilgi göstermelerine aldırış etmeyin ayrı dursunlar. Taki stresini tam atlatana kadar. Eski kuşunuz alfalık etmiş ona sürekli. Dolayısıyla ezilmiş biraz.

Ayırın bir süre probiyotik desteği verin ikisine de. Hangi takviyeleri kullanıyorsunuz yazın. Ayrıca Anasonlu bir takviye stresini azaltmaya yardımcı olur. Birbirlerine ilgi göstermelerine aldırış etmeyin ayrı dursunlar. Taki stresini tam atlatana kadar. Eski kuşunuz alfalık etmiş ona sürekli. Dolayısıyla ezilmiş biraz.
AAa boyuna bakmadan alfalık mı etmiş😱bir vursa diğer kuş 2 ay kendine gelemez cesarete baksen
Entrobac
Gervit
BT amin forte her hafta veriyorum.

Enterobac'a artı olarak enzimler de içeren bir probiyotik tavsiye ederim. Faydası olur kuşlara. Özellikle de stres açısından. Ayrıca oilmix-s ürünü var. Bir çok yağ karışımından oluşuyor oda stres için iyidir 👍 İki kuşa da verin iki ürün de kuşların sağlıklarına destek sunar.

Enterobac'a artı olarak enzimler de içeren bir probiyotik tavsiye ederim. Faydası olur kuşlara. Özellikle de stres açısından. Ayrıca oilmix-s ürünü var. Bir çok yağ karışımından oluşuyor oda stres için iyidir 👍 İki kuşa da verin iki ürün de kuşların sağlıklarına destek sunar.
Olur denerim.Peki bu dengeyi nasıl kurucam hep ayrımı kalıcak kuşlar

Diğer kuş toparlayana kadar ayrı dururlar. Saldığınızda beraber salın sorun değil ama kafesleri ayrı olsun.
Zaten kafesleri ayrı ki oğlen 12 gibi salıyorum akşam 19.30 kadar dısarıdalar. Kendileri acıkınca,susayinca kafese girip çıkıyorlar bazen birbirlerinin Kafeslerine de gidiyorlar bazen aynı kafeste yem yiyorlar bazen ayrı...Sorun şu ben elimle yem verdiğimde kavga çıkıyor kuşum sonradan geleni kovalıyor ona da diger elimle yem uzatıyorum ama yerken bile gözü hep diğer kuşta ve kovalıyor aynı şekilde herhangi bir oyuncağı alıp sonradan gelen kuşumla oynamaya calistigimda hemen gelip müdahale ediyor ama onunla oynarken sonradan gelen kuşum kenarda sessiz sessiz oturuyor .

O zaman tam tersini yapıp dışarı ayrı ayrı salın aynı kafeste dursunlar 😂 Şaka bir yana da ayrı kafes artı ayrı ayrı salmak en mantıklısı. Bir süre öyle devam edin bakalım.

Geri