Muhabbet Kuşum Pakişim öldü

bebekforum

iyikus.com Üyesi
EC672BB4-7940-4242-9934-B5E049B83C78.jpeg

Muhabbet kuşum pakişim öldü. Bir kaç gündür halsizdi bir anda fenalaştı. Veterinere götürdüm. Ama kurtaramadık. Sebebi kuşunuzun dişlerine iyi bakmamışsınız taşlık koymamışsınız dedi.. Taşlık koymak gerekiyormuş. O sindirim sistemini etkiler o da bütün organlarını etkiler dedi. Böbrek yetmezliği dedi doktor… İlk başlarda taşlığı vardı ihmal ettik taşlığını sonradan…

Moderatörün son düzenlenenleri:

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Kuş kumundan bahsediyorsunuz sanırım. :) Lakin -genellikle- kum verilmediği için kuş ölmez. Başka bir sorunu vardı muhtemelen..

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
@bebekforum kaybına üzüldüm :(
Aslında kuşlar oldukça dayanıklı canlılar. Tek gerekli olan ihtiyaçlarının düzenli karşılanması gerektiği. Başınıza gelen durum kumdan kaynaklı olmayabilir ancak ölmesi üzücü olmuş :(

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
büyük ihtimalle enfeksiyon nedeniyle kaybettiniz. bundan sonra veterinerinizi değiştirmenizi öneririm

bebekforum

iyikus.com Üyesi
büyük ihtimalle enfeksiyon nedeniyle kaybettiniz. bundan sonra veterinerinizi değiştirmenizi öneririm
Arkadaşım biz tatile gittik 14 gün civarı ve babamlara bıraktık. Normalde bizim evde kuş üstte salonda baş köşede masanın üstünde dururdu. Bir ara babam yemi bitti dedi. Yem almış ama şu krakerler var ya ballı yem. Neyse kuşa dayamışlar. Ben kuşu almaya gittim annemlerin salonunda yerde altına gazete kağıdı serilmiş. Hayvanın suyu bitmiş… Baktım yemi yok ballı kraker var. Hayvancağızı aldım suluğunu doldurdum eve getirdim. Halsizdi zor uçuyordu. Yem doldurdum. Dedim her halde düzelir kendini toplar. Annemler sanıyorum bakamadı. Geçtiğimiz cumartesi hayvancağız fenalaştı. Nasıl üzüldüm… veterinere kaptım götürdüm. Anladım ben ölüm yakın ama çaresizlik insan bir şeyle yapmak istiyor. Ama veterinere gittiğimde hayvan cansızdı yine de veterinere gösterdim. Ama nafile…. Çok üzgünüm… Evde iki yemliğini doldursak suluğunu doldursaydık evde kalaydı o kadar bir şey almazdı… Kraker yem değildir… pişmanım ama oldu İLE öldüye fayda yok.

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Kuşunuz ceryanda kalmış olabilir başınız sağolsun 🥺
Bende geçen gün yavru kuşumu kaybettim
Üzgünüm
Yeni bir kuş sahiplenmenizi öneririm