Muhabbet kuşum rahatsız

seda t.

Yeni Üye
Merhaba iyi günler arkadaşlar benim bi tane muhabbet kuşum var yaklaşık 2.5 yasında ve erkek bi süredir keyifsiz şeffaf kusma ve ishal problemiyle veterinere götürdüm. Kursak mantarından şüphelenip 3gün antibiyotik ve damla desteği verdiler , bugün antibiyotik aldığı 3.gün kusması kesildi ve ishali durdu normal yapıyor ama hala keyifsiz gibi duruyor uçmuyor ve ötmüyor tam anlamıyla eskisi gibi değil ve sürekli uyuyor ama iştahı gayet iyi bana önerebileceğiniz bir şey var mı ? Başına daha önceden böyle bir olay gelen tavsiyesi olan var mı?

Hangi ilaçlar verildi. Bana kalirsa 5 güne devam edilmeli. İlaç kesielcekse elektrolit, probiyotik desteği ile enerjisi yerine getirilmeli. Multivitaminler de ayni işi kismen görür

Avicarein ürünü olan vinegar&ginger(100ml'e 10 damla), multivitamin amino acid acerola (1 damla) yazan iki adet damla verildi suyuna karıştırın dendi tedavi süresince hergün verdim en son yani 3. Antibiyotiği aldığı gün sadece günün yarısında ilaçlı su kullansın diğer 12 saatte normal su içsin dediler.

Bunlar ürün takviyesi, ilaç değiller :(
Antibiyotiğin adını bilsek iyi olurdu aslında

İsmini söylemediler ama kuşum daha iyi durumda şeffaf kusma ve ishali kesildi fakat sürekli uyku halinde ve bi iki gün önce ayağına basmış biri evde fark etmeden aksamaya başladı hemen tekrar götürdüm aynı veterinere aynı markanın ağrı kesicisini verdi bi damla kırık olmadığını söyledi muayenesini de yaptı. Ama sanırım depresyonda kendisi ya da hala hasta hiç o eski mutlu hareketli konuşan paşa yok sürekli uyumak isteyen bi paşaya dönüştü . Gerçekten çok üzülüyorum onu böyle görmeye alışık değilim.

Biraz toparlasın bakalım tekrardan. Farklı bir davranış gözlemlerseniz yazın mutlaka

Kuşumu bi kaç saat önce maalesef kaybettik... Kalp krizi geçirdi büyük ihtimalle ve ölünce ağzından o şeffaf sıvı geldi... Biz hastalığı değil hastalık bizi yendi... Umarım gittiği yerde mutludur... Vicdanım hiç rahat değil...

kaybınız için üzüldüm. Başınız sağ olsun