MUHABBET KUŞUM SIK SIK KUSUYOR VE GECE SES ÇIKARIYOR!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Mlsldg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mlsldg

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum gün içinde sık sık kusmaya başladı. İştahında herhangi bir kayıp yok. Gün içinde keyfi de yerinde fakat bir kaç gecedir ses çıkarmaya başladı. 31 Aralık gecesi gözlerinin etrafında bir değişiklik fark ettim, halsizliği de vardı. (resim olarak yükleyeceğim) 4 gece yasak olduğu için internet üzerinden araştırmalar yaparak bekledim. Yasağın kalktığı gün direk veterinere götürdüm. Biraz kendine gelmişti zaten. Veteriner ilaç verdi, özel antibiyotik karışımıymış, (sıvı siyahtı) 5 gün boyunca suyuna 10ar damla damlatmamı söyledi. Yaptım söylediği gibi. Kafesini de yıkıyorum düzenli olarak. Dışkısında da bir değişiklik tespit etmedim. Tüyleri düzeldi, halsizliği de kalmadı tabi ama şimdi de sürekli kusma ve garip sesler çıkarmaya başladı. Kuşum adına endişeleniyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım, şimdiden teşekkürler
Ses kaydı ve ilk hastalandığı zamanın ve şimdiki düzelmiş halinin fotoğrafı ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20210102_164117_401.jpg
    IMG_20210102_164117_401.jpg
    206.8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20210106-WA0028.jpg
    IMG-20210106-WA0028.jpg
    170.3 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba, ilerlemiş enfeksiyon belirtisi kusmuklu, salyali kusma. Veterinere danışmak gerekir bu tip vakalarda. Kursak enfeksiyonlarinda daha sık görülür salyali kusma. Buna uygun bir ilaç başlamalısınız

Oyla 0
Evet ilk hastalandığında kusuyordu fakat bırakmıştı dün gün içinde tekrar tespit ettim bir kaç defa.

Oyla 0
Merhaba, ilerlemiş enfeksiyon belirtisi kusmuklu, salyali kusma. Veterinere danışmak gerekir bu tip vakalarda. Kursak enfeksiyonlarinda daha sık görülür salyali kusma. Buna uygun bir ilaç başlamalısınız
Veterinere götürdüm bi antibiyotik karışımı verdi kullandım 5 gün boyunca suyuna 10 damla damlattım söylendiği gibi. 10 gün geçti ilacı bırakalı devam mı etmeliyim?

Oyla 0
kuşun rahatsızlığını ve verilen ilaçları bilemeyiz ama resimlere göre kuş ölümden dönmüş gibi görünüyor. ağır vakalar 5 günlük tek kürle iyileşmeyebilir, tekrar edilmesi ya da başka ilaca geçilmesi gerekebilir. hekiminizle tekrar görüşün

mix. antibiyotik verdiği için merak ettim, hekimin ismini de yazarmısınız mümkünse? adana'da yaşayan hobici arkadaşlara lazım olabilir

Oyla 0
kuşun rahatsızlığını ve verilen ilaçları bilemeyiz ama resimlere göre kuş ölümden dönmüş gibi görünüyor. ağır vakalar 5 günlük tek kürle iyileşmeyebilir, tekrar edilmesi ya da başka ilaca geçilmesi gerekebilir. hekiminizle tekrar görüşün

mix. antibiyotik verdiği için merak ettim, hekimin ismini de yazarmısınız mümkünse? adana'da yaşayan hobici arkadaşlara lazım olabilir
İnanın adını hatırlamıyorum ben direk en yakın veterinere götürdüm hatırlamaya çalışacağım, yazarım hatırladığımda.

Oyla 0
Ben bugün de verilen antibiyotiği damlatacağım suyuna.
Şuan elimde başka ilaç yok. Tavsiye edebileceğiniz bir ilaç var mı? Ve başka ilaca geçmemin bi sakıncası olur mu?

Oyla 0