muhabbet kuşum su kaybı

ridakegzo

iyikus.com Üyesi
Merhabalar.Muhabbet kuşumun yemesinde hareketlerinde bir değişiklik yok.Dışkıda su kaybı var özellikle geceleri artıyor.Gece üşüyor olabilir mi ya da sıcaklanıyor olabilir mi? çünkü gece kafesin üzerini örtüyorum.Bu sorun neyden kaynaklı olabilir? Diğer sitelere yazdım herkes bambaşka bişey dedi kafam çok karışık.En son dün sulphamezathıne vermemi söylediler ve kullanmaya başladım.Bu işe yarar mı bilmiyorum.Evde flaggy şurup ve piyeloseptly şırup da mevcut.Ne öneririsiniz acaba?( Dün bu iki ilaçta söylendi)Dışkı gecelere ilk foto gibi oluyor , gün içinde 2. Foto gibi oluyor

Ekli dosyalar

• B0AB8B80-6EDE-4611-BBC3-0F75715F2C0A.jpeg
    B0AB8B80-6EDE-4611-BBC3-0F75715F2C0A.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 8AAB2400-EDD8-4BB5-ABE2-7922BC6879C6.jpeg
    8AAB2400-EDD8-4BB5-ABE2-7922BC6879C6.jpeg
    723.5 KB · Görüntüleme: 15
Bende de benzer bir şey olduğunda elektrolit kullanmamı söylemişlerdi. Sen eczaneden ge-oral al elinin altında bulunsun bence. Hocalar belki onu tavsiye ederler. Onlar söylemeden kullanma tabii

Tesekür ederim inş yazarlar banada düzeldimi kuşunuz elektrolitle?
Benim kuşum çok hastalık geçiriyor aslına bakarsanız... Sürekli bir sorunumuz var. İshal anlarında elektrolit verdiğimde genelde toparlıyordu ama sorunlarımız devam edince başka sorunlara odaklandım artık. Ben sadece elinizin altında bulunmasını öneririm. 🥺

Benim kuşum çok hastalık geçiriyor aslına bakarsanız... Sürekli bir sorunumuz var. İshal anlarında elektrolit verdiğimde genelde toparlıyordu ama sorunlarımız devam edince başka sorunlara odaklandım artık. Ben sadece elinizin altında bulunmasını öneririm. 🥺
Benim kuşumda çok hastalanıyor neden öyle anlamadım🙄Oysa herseye dikkat de edıyorum.İşin kötüsü yaşadığım yerde kuştan anlayan veterinerde yok.

Dişkı 2 gündür böyle sulphamezathıne dün aksamdan beri kullanıyorum.Suluğuna 4 damla verdım yanlısmı acaba?

kuşun genel durumu iyiyse, 2 gündur boyle olan dışkı için ilaç kullanılmamalı

ilaca başladiysaniz birakmayin, bakterilerde direnç gelişir 3 güne tamamlayın. tam dolu suluğa 7 damla

normalde ilk yapmanız gereken budur

Arkadaşlar dışkılar en son attığımdan daha iyi şu an. Size bahsettiğimde 3 gün elektrolit vermiştim. Sonra 2 gün probiyotik bugünde vitamin verdim. 2 günde de yulafı yükseltmiştim. Herhangi bir kabarma, uyuklama vs yoktu, şu anda da yok. Bu da böyle bir tecrübe oldu. Herkese teşekkür ederim.:)

Merhaba, ishal durumları için elektrolit, probiyotik ve prebiyotikler iyi çalışıyor. Buna uygun bir ürün alıp kullanmak gerekir. Ek olarak yem karışımı aspur yönünden zayıfsa arttırılabilir ve yulaf ikram edilebilir.

Düzelme olmaz ise 2 gün içinde + sulphamazethine sonrasında, farklı bir tedavi yöntemi uygulamak gerekir. Süreçten haberdar ediniz bizi

Merhaba, ishal durumları için elektrolit, probiyotik ve prebiyotikler iyi çalışıyor. Buna uygun bir ürün alıp kullanmak gerekir. Ek olarak yem karışımı aspur yönünden zayıfsa arttırılabilir ve yulaf ikram edilebilir.

Düzelme olmaz ise 2 gün içinde + sulphamazethine sonrasında, farklı bir tedavi yöntemi uygulamak gerekir. Süreçten haberdar ediniz bizi
Merhaba ben ilk rahatsızlandıgında 2 gün elektrolit verdım 1 gün probiacti bird probıyotık verdım.Ikı gündür sulphamezathıne verıyorum.sanki özellikle gece çogalıyor bu su kaybı durumu.Buarada yemine ben aspur vitakraft yukaf ve acık yem karıstırıodum.Bu sefer sadece aspur vitakraft ve yukaf karıstırdım.Bu da tetikler mi bu durumu acaba?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 11
Yok şükür yemesi içmesi iyi hareketşerı konusması süper🧿salı aksam üzere sulphamezathıne baslamıstım haşa devam edıyorum .Ama dışkı normal etrafı aşırı miktarda berrak sıvı
Hayır tetiklemez. Farklı bir belirtisi var mı kuşun ishal harici?
Merhaba bugün sulphamezathıne son gün dışkımızda düzelme yok.Simdi ne yapmalıyım elektrolit probıyotıklemi devam edıyım?Kusu dinlendiriyim mi?

Ekli dosyalar

• 88B90B1D-394F-40E0-ADBD-D9329DC7937C.jpeg
    88B90B1D-394F-40E0-ADBD-D9329DC7937C.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 5
  • C3EB1A7D-5D6A-411B-A9B6-987D4AC10368.jpeg
    C3EB1A7D-5D6A-411B-A9B6-987D4AC10368.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 5