Muhabbet kuşum sürekli ağzını açıp kapatıyor

Arkadaşlar ben bir kaç önerimi özel mesajla sorduğunda ilettim. Sizlerin düşüncesini merak ettiğim için konu açmaya yönlendirdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyla 0
Bugün benzer bir konuda yorum yazmıştım;
Ağıza yem getirme ve geviş getirir gibi hareketler yapıyorsa sindirim sorunu vardır. Yemleri daha rahat sindirmek için yapıyorlar bu hareketi. Öncelikle yeminizi değiştirmenizi tavsiye edicem. Garden mix, beaks, vivid, bravo 302 tavsiyemdir. Ardından 3 gün üst üste iyi bir probiyotik kullanın. Oro digest tavsiyemdir....

Oyla 0
Birde çok kaşınıyorlar

Kaşınma apayrı bir konu. Çok kaşınan kuşa öncelikle vilmectin uygulanır. Vilmectin dış parazit için. Birde dış mantar kaynaklı bir kaşınma varsa onun içinde göz taşı faydalı oluyor denenmiştir... Ama öncelikle vilmectin kullanmalısınız.... Bulamazsanız aynı etken maddeye sahip tyson bitason'da iş görür...

Oyla 0
20210212_165011.jpg20210212_164616.jpgGagasının üst kısmında kahverengilik var acaba mantar olabilirmi? Gün içindede sürekli gagasını tüneğe sürtüyor ve çok kaşınıyor.

Oyla 0
Emin olmamakla birlikte, dönemsel renk değişikliğine geçiş gibi algıladım şahsen... Diğer arkadaşlarında yorumlarını merak ettim

Oyla 0
Hayır mantar değil. Kuşunuz dişi ve eşleşme evresine yavaştan giriyor. Tüy döneminde bir yerlere sürtünme sık gözlemlenir. Birde eşi varsa kendini gösterme çabalarından bir tanesidir.

Oyla 0
Emin olmamakla birlikte, dönemsel renk değişikliğine geçiş gibi algıladım şahsen... Diğer arkadaşlarında yorumlarını merak ettim
Dönemsel renk değişikli nedir ve bir rahatsızlık işaretimidir? Erkek kuşumun ceresi pembeyken ara ara rengi soluklaşıyor gibi oluyor bazen pespembe bazen pembe beyaz karışımı gibi oluyor aynı şekilde ayaklarıda. Normalde baya pembeyken cere rengi solduğunda ayaklarıda soluyor ancak uzun süreli olmuyor.

Oyla 0
Kızgınlık dönemlerinde bazı mutasyonlarda dişilerin buz mavisinden kahverengiye, erkeklerde ise morumsu gibi görünüm laciverte dönüşüyor. Hormonal bozukluklarda ise karma bir renk oluyor

Oyla 0
Muhabbet kuşlarım bayadır kaşınıyor neden kaşındıklarını bilmiyorum. Önlem amaçlı bundan damlatsam olurmu?
Ekli dosyayı görüntüle 13185
Ben de aynı sorunu yaşamıştım kuşum çok kaşınıyordu ama bit görememiştim önlem amaçlı enseye kulak pamuguyla sürdüm şimdi çok iyi ama dediğim gibi ölçüyü fazla kaçırmadan kulak pamuguyla uygulayın veterinerimiz öyle söyledi bize

Oyla 0