Muhabbet kuşum sürekli uyuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Büşra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Büşra

iyikus.com Üyesi
merhabalar 4 yaşında erkek bir kuşum var neredeyse 1 haftadır uyuyor uçması ve dışkısı normal sadece tüylerini kabartıp kafasını çevirip uyuyor dışarı çıkmak için kafesinde hareket ediyor ama çıkınca biraz durduktan sonra uyuyor yardımcı olursanız sevinirim

Çözüm
Veterinere götürdüm verdiğim vitaminler bozulmuş alalı 3 hafta falan oldu aldığım kuşçu bize bozuk vermiş ilaç ve vitaminli yem verdi sağ olsunlar kuşla çok ilgilendiler tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim
Merhaba, uyuklama durumu ciddi bir sorun olabilir. Müsait bir zamanınızda veterinere götürünüz.
Bu süre zarfında dışkıdan bir kaç fotoğraf atabilir misiniz?

Oyla 0
Kuşunuz pek hareket etmiyor belli ki. Üşütme durumdalarında daha sık ishal gözlemlenir ama dışkılar iyi. Tüy dönemine girmiş olabilir ya da farklı bir hastalığı olabilir.
Daha sık bakım yapmalısınız kuşunuza ve kafes temizliğine. Çok sabit kalıyor belli ki bu da korkutmalı bizleri. Hasta kuşlar çok fazla hareket etmez. Sebebinin anlaşılabilmesi için veterinere götürün. İİstanbul Florya veteriner iyidir.

Oyla 0
Genelde kafesinin dışında kalıyor kafesinde de salıncağında kalıyor yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Oyla 0
Dışkıların yakından ve aydınlık bir resmini atarsanız bir yorum yaparım.

Oyla 0
Veterinere götürdüm verdiğim vitaminler bozulmuş alalı 3 hafta falan oldu aldığım kuşçu bize bozuk vermiş ilaç ve vitaminli yem verdi sağ olsunlar kuşla çok ilgilendiler tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Oyla 0
Çözüm
Tavsiye ettiğiniz veterinere götürdüm verdiğim vitaminler bozulmuş alalı 3 hafta falan oldu aldığım kuşçu bize bozuk vermiş ilaç ve vitaminli yem verdi sağ olsunlar kuşla çok ilgilendiler tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim
Çok geçmiş olsun. Rica etsem müsait bir zamanınızda diğer üyelerimizde yararlanabilmesi için veteriner adı, hatırlıyorsanız doktoru ve muayenesi hakkında detay verebilir misiniz?
Veteriner, Pet Shop, Toptancı, Evcil Pazar
şu kategoriye.
*Bu tip vitamin türü ürünleri internette, pet ürünleri satan sitelerden temin ediniz. Petmarketburada, hobipet, akyolkardesler gibi.

Oyla 0
Verdiği ilaç kuşçular da ve İnternet sitelerinde bulunuyormuş markası ozzy vit c vitaminiydi sürekli hapşuruyordu üştmüş olduğu c vitaminini verdi daha iyi geldiğini ve enerjisinin 1 haftaya kalmaz yerine geleceğini söyledi bunun yanında açık yem değil kapalı bir vitaminli yem verdi junge adı en iyisin bu olduğunu söyledi . Doktorun adını Maalesef hatırlamıyorum ama gittiğim yer İstanbul kuş egzotik sağlığı hizmetleri'idi ek olarak normale döndüğünde multivitamin kullanmam gerektiğini söyledi bu tarz şeyleri kuşlar hasta olmadan öncede kullanabilirsiniz

Oyla 0
aynı sorun bende de var 1 haftadır. benim kuşum 3 yaşında sadece üşütmüş dışkısı normal bu hafta arabam olmadığı için götüremedim önerdiğiniz yer çok uzak kalıyor hafta sonu götürmeye çalışacağım ama götürmeden önce önerdiğiniz vitamini alsam sorun olur mu ? her türlü kuşumu veterinere götüreceğim ama götürene kadar ölmesinden korkuyorum doktor önerisiz alsam sorun olur mu kısacası

Son düzenleme:
Oyla 0
ishal olmuştu ama ilaçla geçti 3 4 gün önce ama hala uyuyor geçen hafta balkonda güneş almaya çıkarmıştım o zaman üşütmüş titriyordu üstünüde örtmüştüm ama üşütmüş işte arabam serviste olduğu için götüremedim kuşçuya götürmeyi ve sormayı düşünüyorum ya da veterinere götürene kadar

Oyla 0
eğer şuanda götürme durumunuz yoksa evinizin oradaki en iyi bildiğiniz kuşçuya götürüp sorun onlarda elinden geldiği ilgilenir vitamin falan verir bu tarz durumlarda çok geç kalmayın sonra çok üzülürsünüz

Oyla 0
Önerdiği yem karışımı muhabbet kuşlarında olmasını istediğimiz türden değil. Sarı darı ağırlıklı bir yem jungle yemleri. Piyasada çok daha iyi markalar mevcut. Kullanımı bittikten sonra tekrar inceleyelim. Hatta bu yemin tanıtımını size bırakalım genel anlamda içeriği, kuşun tüketim durumu, kokusu, tazeliği vb. gibi durumları süreçte bizlere belirtirseniz sevinirim.

Oyla 0
hasta olduğu için iyi geleceğini söyledi geçtikten sonra farklı bir yem türüne geçiceğim tavsiye ettiği başka bir yem var kullandığım yemin içine baktım kokusu normal taze görünüyor parlak muhabbet kuşumda yiyior bence bir sorun yok

Son düzenleme:
Oyla 0