Muhabbet kuşum uyukluyor. Yem kusuyor. Dışkısı çok sulu. Ne yapmalıyım?

little

iyikus.com Üyesi
3 yaşında kız muhannet kuşum var. Günlerdir böyle. Dışarı çıkıp geziyor ama fazla keyfi yok. Uyukluyor böyle. Dışkısı çok sulu, yeşil bi şey hiç yok. İşiyor resmen. Yem kusuyor. Ne yapmalıyım? Bu kuşu nasıl iyilestirim? Ölmesini istemiyorum,(
Yardım edin lütfen

Ekli dosyalar

• 16011257113012799596125634766202.jpg
    16011257113012799596125634766202.jpg
    602.4 KB · Görüntüleme: 26
Tüye girmis o yüzdendir muhtemelen. Varsa banyo takın yulaf ve b vitamini verin

Oyla 0
3 yaşında kız muhannet kuşum var. Günlerdir böyle. Dışarı çıkıp geziyor ama fazla keyfi yok. Uyukluyor böyle. Dışkısı çok sulu, yeşil bi şey hiç yok. İşiyor resmen. Yem kusuyor. Ne yapmalıyım? Bu kuşu nasıl iyilestirim? Ölmesini istemiyorum,(
Yardım edin lütfen
Kafesinizide sirkeli suyla temizleyin iyice ,bide ahşap tünek kullanın .Yetkili arkadaşlar igilenir konuyla yardımcı olurlar

Oyla 0
Yardım edin lütfen
Öncelikle şunu söyleyim: O kafes ortamında kuşunuz her türlü hastalanır. Bunun kaçarı yok. Kafes çok pis; bütün kafesi yıkayın, içindeki her şeyi sirkeli suyla dezenfekte edin. Kafesi temizledikten sonra kafes tabanına peçete serin ve dışkısının fotoğrafını gönderin ona göre teşhis koyalım. Ayrıca kafesindeki plastik tünekleri çıkartın ve yerine doğal ağaçtan yapılma ağaç tünek veya tahta tünek takın. Ağaç tünek olursa daha iyi olur. Plastik tünekler uzun vadede mantar sorunlarına yol açarlar ve parazit tutma olasılıkları daha yüksektir o yüzden o tünekleri değiştirin. Şu anlık dışkı fotoğrafı atın ona göre konuşalım ve derhal kafesi temizleyin.

Son düzenleme:
Oyla 0
Öncelikle şunu söyleyim: O kafes ortamında kuşunuz her türlü hastalanır. Bunun kaçarı yok. Kafes çok pis; bütün kafesi yıkayın, içindeki her şeyi sirkeli suyla dezenfekte edin. Kafesi temizledikten sonra kafes tabanına peçete serin ve dışkısının fotoğrafını gönderin ona göre teşhis koyalım. Ayrıca kafesindeki plastik tünekleri çıkartın ve yerine doğal ağaçtan yapılma ağaç tünek veya tahta tünek takın. Ağaç tünek olursa daha iyi olur. Plastik tüneller uzun vadede mantar sorunlarına yol açarlar ve parazit tutma olasılıkları daha yüksektir o yüzden o tünekleri değiştirin. Şu anlık dışkı fotoğrafı atın ona göre konuşalım ve derhal kafesi temizleyin.
Bende onu söyleyecektim arkadaşa ama hoşuna gitmez diye söylemekten çekindim

Oyla 0
Kafesin temizliğinden kuşuna ne kadar ilgili olduğu belli zaten. Deyim yerindeyse kafesi “Ot götürüyor.”.
Beyefendi. Her şeyden bir çıkarım yapmanız ne kadar ilginç. 2 günde bir kuşumun kafesini temizlerim. Ki, kuştan bahsediyoruz, tabii ki kirletecek. Elbette bilmeden yaptığım yanlışlar da olabilir, insanız sonuçta ama ığneleme de bulunmanız 'bilip bilmeden' konuşmanız çok saçma.

Oyla 0
Merhaba, kuşunuzu veterinere götürmeli ve yeni ekipmanlar almalısınız. Paslı teller gördüm kafeste. Bu durum kafesin kullanım zamanının bittiğini gösterir. Durumu ise ciddi olabilir. Sıvı ishal için mutlaka ilaç kullanılmalıdır.
Ciddi misiniz? Paslı tellerin bu kadar önemli olduklarını bilmiyordum. Veterinere götüremem çünkü merkezde değiliz ama tavsiyeniz için teşekkür ederim

Oyla 0
Öncelikle şunu söyleyim: O kafes ortamında kuşunuz her türlü hastalanır. Bunun kaçarı yok. Kafes çok pis; bütün kafesi yıkayın, içindeki her şeyi sirkeli suyla dezenfekte edin. Kafesi temizledikten sonra kafes tabanına peçete serin ve dışkısının fotoğrafını gönderin ona göre teşhis koyalım. Ayrıca kafesindeki plastik tünekleri çıkartın ve yerine doğal ağaçtan yapılma ağaç tünek veya tahta tünek takın. Ağaç tünek olursa daha iyi olur. Plastik tünekler uzun vadede mantar sorunlarına yol açarlar ve parazit tutma olasılıkları daha yüksektir o yüzden o tünekleri değiştirin. Şu anlık dışkı fotoğrafı atın ona göre konuşalım ve derhal kafesi temizleyin.
Teşekkürler

Oyla 0
20200927_170131.jpg20200927_170114.jpg20200927_170126.jpg
Hiç bir şey vermedim ama düzelmiş biraz. Dün sirfı dışkısı su idi. Bugünde sulu ama yeşil var yine de. Salyalı yem kusuyor. Lütfen söyleyin ne yapmalıyım?

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 7521Ekli dosyayı görüntüle 7522Ekli dosyayı görüntüle 7523
Hiç bir şey vermedim ama düzelmiş biraz. Dün sirfı dışkısı su idi. Bugünde sulu ama yeşil var yine de. Salyalı yem kusuyor. Lütfen söyleyin ne yapmalıyım?
Dışkısı çok kötü değil ama normale göre bozuk. Normalde probiyotik kullanın derdim ancak salyalı kusma tehlikeli bir belirtidir. Aynı anda birden çok hastalığın belirtisi olabilir, o yüzden ilaç önermek doğru olmaz. İmkanınız varsa veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Şu anlık probiyotik kullanmaktan başka bir çarenin olduğunu pek sanmıyorum. Daha bilgili profesyonel arkadaşlarımız daha kesin konuşacaktır, ben ilaç öneremem şu aşamada. En kısa sürede probiyotik alıp kullanmanızı tavsiye ederim. İnternetten Röhnfried Entrobac adlı probiyotiği satın almanızı öneririm. GittiGidiyor üzerinden bölünmüş paketlerde uygun fiyata bulabilirsiniz. Probiyotik satın alana kadar aşağıda verdiğim tarifteki probiyotiği kuşunuza hazırlayabilirsiniz.
Kuşlarınız için Evde Probiyotik Yapımı

Son düzenleme:
Oyla 0
Mantar kaynaklı bir sorununuz olabilir. Kuslar için deneme ilaç önermek sağlığını bozabileceginden, bir kaç gün probiyotik, prebiyotik, elektrolit destekli bir bakım yapmanızda fayda var

Oyla 0