Muhabbet kuşum ve banyo

GüzelKuş

Veteran
Arkadaşlar muhabbet kuşumu zaman zaman lavaboya götürüyorum suyu ılık yapıyor avucuna su dolduruyorum hemen iniyor suya kanatlarını açıyor kendini hafifçe ıslatıyor sonra hemen kaçıyor omzuma sonra ben tekrar alıyorum gene suya giriyor ama tekrar çıkıyor aslında yıkanmak istiyor ama korkuyor mudur nedir internetten bakıyorum bazı kuşlar çok su ile oynuyor bu karakter ile mi alakalı yoksa korkuyor mu teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bence siz iyi bir yol katetmişsiniz. Tavsiyem avuç içinde değil ama lavabo giderini kapatıp az bir suyla kendinin yıkanmasını sağlamak onun için daha keyifli olacaktır. Kafesine banyoluk takılabilir. Hem istediği zaman kendisi yıkanacaktır. Örneğin benim kuşlarım yıkanmayı sevmediği için spreyle onları hafiften ıslatıyorum. Korksa sizinle banyoya bile gelmezdi. Dediğiniz gibi karakter ve birazda banyo havasında olup olmama durumu. Tavsiyem bu aylarda banyo yaptırmayı bırakın. Çünkü üşütmeleri daha kolay soğuk havalarda. Dikkat ediniz. Altta ki konuyu incelemenizi tavsiye ederim.
Muhabbet Kuşlarında Banyo