Muhabbet kuşum yem yerken gagasını açıp kapatıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hayal E.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hayal E.

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

Kusma hareketi çok yapmıyorsa normal kabul edilebilir. Gaga tıklatmakta iyi hissettiklerinde yaptıkları birşey. Siz yinede muhabbet kuşunuzun videosunu ve dışkı fotoğrafını paylaşın isterseniz Hocalar bakacaktır...

Kusma hareketi çok yapmıyorsa normal kabul edilebilir. Gaga tıklatmakta iyi hissettiklerinde yaptıkları birşey. Siz yinede muhabbet kuşunuzun videosunu ve dışkı fotoğrafını paylaşın isterseniz Hocalar bakacaktır...
Sadece birkaç kere gördüm kustuğunu bir şeylere kur yaparken başka görmedim videosunu yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim

Merhaba iyi günler muhabbet kusum erkek yem yedikten sonra gagasını sürekli açıp kapatıyor sonra tüneğe çıkıp geviş getirir gibi yapıyor Solunum ya da kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum biraz isali var yeşil sulu gibi bu hareketi sadece yem yedikten sonra 7 dakika falan yapıyor sürekli açıp kapasa solunum derdim ya da salya falan olsa mantar derdim her siteden araştırdım ama başka bi neden bulamadım veterinere götürdüm kuşlar hakkında bilgim yok dedi lütfen yardımcı olun o benim her şeyim

Ekli dosyalar

kuş hasta, daha uzun bir videosunu görebilirmiyim? videoyu youtube ya da streamable.com a yükleyip burada link paylaşabilirsiniz

özellikle aşağıdaki hareketi yaparken yakalayın
Streamable Video o hareketi sadece 2 kez gördüm fazla görmedim şuana kadar çok belirgin bir şekilde yapmıyor yutkunuyormuş gibi yapıyor başka sitelerdeki videolara baktım çok fazla yapıyorlar ama bulut öyle yapmıyor

sindirim sistemi ve kursakta enfeksiyon olduğu kesin. ben olsam öncelikle sulpha grubu (ör: sulphamezathine, tetramezatin, teknomezathine, bactrim vb) antibiyotik kullanırım

düzelmezse mikostatin ve flagyl aynı anda kullanırım

ancak veteriner hekim dışkı ve swap analizi yapmadığı sürece bu biraz deneme yanılma oluyor

tecrübeli arkadaşlar da müsait olursa yorum yazarsa iyi olur

sindirim sistemi ve kursakta enfeksiyon olduğu kesin. ben olsam öncelikle sulpha grubu (ör: sulphamezathine, tetramezatin, teknomezathine, bactrim vb) antibiyotik kullanırım

düzelmezse mikostatin ve flagyl aynı anda kullanırım

ancak veteriner hekim dışkı ve swap analizi yapmadığı sürece bu biraz deneme yanılma oluyor

tecrübeli arkadaşlar da müsait olursa yorum yazarsa iyi olur
Çok teşekkür ederim önerdiğiniz ilacı eczaneden bulabilir miyim