Muhabbet kuşum zayıflıyor ve dışkı sorunu

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba forum sakinleri, 1 yaşına yakın bir muhabbet kuşumun dışkısı aşırı kötü kokuyor. Kıvamı da biraz cıvık gibi alta görsel ekleyeceğim. Ayrıca pek bir şey yemiyor zayıfladığını fark ediyorum. Bir de oldukça halsiz. Görselleri alta ekliyorum. Gagasında da mantar sorunu vardı onun durumuna da bilen biri bakabilirse sevinirim.WhatsApp Image 2021-05-29 at 13.41.25.jpegWhatsApp Image 2021-05-29 at 13.40.54.jpegWhatsApp Image 2021-05-29 at 13.40.07.jpegWhatsApp Image 2021-05-29 at 13.32.00.jpegWhatsApp Image 2021-05-29 at 13.41.25.jpegWhatsApp Image 2021-05-29 at 13.41.25.jpeg

Liebe55

Veteran
Son günlerde yeşil sebze türü gıda verdiniz mi.
Ballı kraker ide çıkarın çöpe atın. Dışkıyı biraz daha net çekermisin iz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kokulu dışkının çok nedeni olabilir. Dışkılar normal görünmüyor :(
Başka gözünüze takılan hareket var mı?

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Dışkılarda normalin dışında kıvam bozulması olduğunda ilk olarak probiyotik + elektrolit önerisi yapıyoruz ancak bu ikisiyle de geçecek gibi durmuyor.. Yine de eczaneden Ge-Oral alıp 2 gün kullanabilirsiniz. Mantar için Trosyd krem mi uyguladınız? Sindirim sistemine (GI) etkisi olacağını düşünmüyorum. Ben sizin yerinizde olsam öncelikli olarak bir iç parazit geçerdim. Sitraks ya da Nilverm olabilir..

Son düzenleme:
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Daha önce bir ilaç kullandınız mı? Veterinere götürüp dışkı tahlili yaptırma imkanınız var mı? Eğer yoksa önce enrofloksasin, ardından nistatin kullanılabilir... @neanderthalensis

Oyla 0

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Normalinde dışında kıvam bozulması olduğunda ilk olarak probiyotik + elektrolit önerisi yapıyoruz ancak bu ikisiyle de geçecek gibi durmuyor.. Yine de eczaneden Ge-Oral alıp 2 gün kullanabilirsiniz. Mantar için Trosyd krem mi uyguladınız? Sindirim sistemine (GI) etkisi olacağını düşünmüyorum. Ben sizin yerinizde olsam öncelikli olarak bir iç parazit geçerdim. Sitraks ya da Nilverm olabilir..
mantar için teramisin kullandım, oksijenli su ile de sildim mantarı oldukça toparladı. Sitraks ya da nilvermi nasıl kullanacağım peki?

Oyla 0

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Daha önce bir ilaç kullandınız mı? Veterinere götürüp dışkı tahlili yaptırma imkanınız var mı? Eğer yoksa önce enrofloksasin, ardından nistatin kullanılabilir... @neanderthalensis
Bulunduğum ilde düzgün bir kanatlı veterineri bulamadım bir tanesine götürdüğümde sadece probiyotik ve vitamin verdi. Enrofloksasin ve nistaini nasıl kullanmalıyım peki?

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bulunduğum ilde düzgün bir kanatlı veterineri bulamadım bir tanesine götürdüğümde sadece probiyotik ve vitamin verdi. Enrofloksasin ve nistaini nasıl kullanmalıyım peki?

Siz ilaçları alın kullanım şekliyle ilgili ben yada diğer arkadaşlar yazarlar..

Oyla 0