Muhabbet kuşuma eş almak istiyorum ama ailemi nasıl ikna edeceğim.

Neyse

Yeni Üye
Benim erkek bir muhabbet kuşum var ilk defa kızışmaya başladı daha yeni yeni olmasına rağmen her şeye kur yapıyor parmağım ,duvarlar , kafes eşyaları her şey. Daha yeni yetişkin olmaya tüylerini bile yeni çıkarıyor gözünde bile daha yeni değişikler beliriyor . Ama dediğim gibi her şeye kur yapıyor. Ve bir eş almak istiyorum ama ailem istemiyor . Kendim alayım diyeceğim ama daha 18 olmadım. Ailemi ikna edebilecek bir kaç tiyo var mı ? Varsa işe yarıyor mu ? Ayrıca bir eş alırsam kafese neler eklemeliyim.

GüzelKuş

Veteran
Eş alırsanız kafes boyutu önemli ikisine ayrı yemlik suluk vs. vermelisiniz. Bazı kuşlarda ortam sahiplenme oluyor bu yüzden dişiye saldırabilir. Aileniz konusunda bişey diyemem. Bana düşmez.

Oyla 0

Talya

iyikus.com Üyesi
Etik değil ama en başında arkadaşım emanet verdi diyerek getir. İyi anlaşırlarsa ayırırsak yazık olur dersin anlaşamazlarsa da aldığın yere geri götürürsün

Oyla 0

Denizzzz

Yarışma Kazananı
Genelde benin yaptığım yöntem: Evde ufak çocuk varsa ona hediye alıyorum diyerekten bir tane alıyorsun. Hayvanı evden yollayalım dedikleri an ufaklığı örgütlüyorsun ve basıyor çığlığı. Evdekiler bu baskıya dayanamayıp aldığın hayvancığın evde kalmasına izin veriyorlar. Bu yöntemle birçok hayvan sahibi olmuşluğum var.

Oyla 0

GüzelKuş

Veteran
Genelde benin yaptığım yöntem: Evde ufak çocuk varsa ona hediye alıyorum diyerekten bir tane alıyorsun. Hayvanı evden yollayalım dedikleri an ufaklığı örgütlüyorsun ve basıyor çığlığı. Evdekiler bu baskıya dayanamayıp aldığın hayvancığın evde kalmasına izin veriyorlar. Bu yöntemle birçok hayvan sahibi olmuşluğum var.
Evin en küçüğüysen pek işe yaramıyor. Kendi kendime hediye olarak hayvan aldım desem haklı olarak saçmalama derler :D

Oyla 0

Neyse

Yeni Üye
Evin en ufağı benim ne yazık ki ablam da üniversite de olduğu için şuan evde hediye edecek bir çocuk yok mağlesef.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bazen istemediklerinde dik bir duruş sergileyip alabilirsiniz ya da ne kadar önemsediğinizi anlayana kadar çabalamalısınız. Hepimizin benzer durumları yetişken olduğumuzda da benzer şekilde devam etmektedir. Almak istiyorsanız, imkan el veriyorsa almalısınız.

Oyla 0