Muhabbet kuşuma fazladan antibiyotik verdim. Çok korkuyorum. Bir şey olur mu ?

little

iyikus.com Üyesi
3 yaşında dişi muhabbet kuşum var. Dün veterinere götürdüm. Kursak mantarı olmuş dedi. Antibiyotik, kırmızı renkli görünen bir sıvı (adını bilmiyorum) ve vitamin verdi. Akşam ağzına damlatırken, annem tutuyordu, ağzını tam göremeyip,,elimi ayarlayamadim.
1 damla damlatacak iken 2 damla damlattim. Şimdi ise korkuyorum. Birşey olur mu?

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Önerilen tedaviye devam ediniz. Bu gibi durumlarda, veterinerinizi arayıp bilgi veriniz.

Haricinde, şırınga ile vermeye çalışıyorsanız bu tür durumlar kaçınılmaz olabiliyor. Eczaneden damlalık temin edebilirsiniz. Damlalığın pompa kısmını çıkararak, ilacı gerektiği kadarıyla aktarım sağlayıp kuşunuza daha kontrollü içirebilirsiniz.

Oyla 0

little

iyikus.com Üyesi
Önerilen tedaviye devam ediniz. Bu gibi durumlarda, veterinerinizi arayıp bilgi veriniz.

Haricinde, şırınga ile vermeye çalışıyorsanız bu tür durumlar kaçınılmaz olabiliyor. Eczaneden damlalık temin edebilirsiniz. Damlalığın pompa kısmını çıkararak, ilacı gerektiği kadarıyla aktarım sağlayıp kuşunuza daha kontrollü içirebilirsiniz.
16143664571293634616860383847194.jpg
Yok şöyle bir şey. Annem eliyle gagasini acarken kapattığı için goremedim de 2 damla damlattim. Korkuyorum şimdi

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Hadi ya antibiyotik diyince öyle sanmıştım. Bu ne işe yarıyor peki

sadece mantar enfeksiyonuysa normal şartlarda antibiyotik verilmez , ancak hekiminiz çoklu enfeksiyon düşünmüş ya da farklı bir teşhis koymuş olabilir , öncelikle kendisine danışmanız ve ilaç adını ögrenmeniz uygun olur bence.

bunun dışında, 2 damladan birşey olmaz rahat olabilirsiniz

Oyla 0

little

iyikus.com Üyesi
sadece mantar enfeksiyonuysa normal şartlarda antibiyotik verilmez , ancak hekiminiz çoklu enfeksiyon düşünmüş ya da farklı bir teşhis koymuş olabilir , öncelikle kendisine danışmanız ve ilaç adını ögrenmeniz uygun olur bence.

bunun dışında, 2 damladan birşey olmaz rahat olabilirsiniz
Belki dediğiniz gibidir. Çünkü test yapmak istedi, o da 200₺'imiş. Bizim de yanımızda o kadar yoktu maalesef. O da şu anlik bunları vereyim, hangi tür ise tedavi etsin gibisinden bir şey dedi. Emin değilim.

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Belki dediğiniz gibidir. Çünkü test yapmak istedi, o da 200₺'imiş. Bizim de yanımızda o kadar yoktu maalesef. O da şu anlik bunları vereyim, hangi tür ise tedavi etsin gibisinden bir şey dedi. Emin değilim.

o size karışık (mix) ilaç vermiştir muhtemelen, onun dışında ilaçla ilgili yorum yapılabilecek birşey yok maalesef. zaten faydası olursa 3-4 gün içinde iyileşme belirtisi az çok başlar. gittiğiniz hekimin/kliniğin adını paylaşırmısınız?

test ücreti konusunda bilgim yok ancak genel piyasa koşullarında normal denebilir. @Eyunal normal mi?

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
o size karışık (mix) ilaç vermiştir muhtemelen, onun dışında ilaçla ilgili yorum yapılabilecek birşey yok maalesef. zaten faydası olursa 3-4 gün içinde iyileşme belirtisi az çok başlar. gittiğiniz hekimin/kliniğin adını paylaşırmısınız?

test ücreti konusunda bilgim yok ancak genel piyasa koşullarında normal denebilir. @Eyunal normal mi?
Arkadaş başka forumda da yazmış, fiyat normal sayılabilir ama zam gelmiş :)

Oyla 0

little

iyikus.com Üyesi

Izmır bornovadaki petlife vereriner klinigine götürdüm. O gün fazladam damlattim ya allahtan bir şey olmadı. Şu an arada kusuyir, çok kusmuyor. Dışkısı da biraz katılaştı ama kursagi bomboş, ilaç damlatmak için tuttugumuzda bakiyoruz. Yem yemiyor fazla. Elimizle verdigimiz halde yemek istemiyor. Azcık bi iki tane dal yemden yiyor

Oyla 0

little

iyikus.com Üyesi

Veterineri verdiği ilaçlar;

Ekli dosyalar

• 20210227_131832.jpg
    20210227_131832.jpg
    397 KB · Görüntüleme: 4
  • 20210227_131818.jpg
    20210227_131818.jpg
    428.9 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0

little

iyikus.com Üyesi

Izmır bornovadaki petlife vereriner klinigine götürdüm. O gün fazladam damlattim ya allahtan bir şey olmadı. Şu an arada kusuyir, çok kusmuyor. Dışkısı da biraz katılaştı ama kursagi bomboş, ilaç damlatmak için tuttugumuzda bakiyoruz. Yem yemiyor fazla. Elimizle verdigimiz halde yemek istemiyor. Azcık bi iki tane dal yemden yiyor
Bunu yazdıktan sonra yine kusmaya ve dışkısı supsulu cis gibi oldu

Oyla 0