muhabbet kuşumda kulak akıntısı

melek mel

Yeni Üye
Yaklaşık bir hafta önce kulak akıntısı ve o bölgede tüy kalkması vardı bugün diğer kulağa da geçti ve sürekli kulağını kasiyor
Kusmaya çalışıyor arada ögürüyor
nefes alırken hiriltisi başladı
Genelde uyku halinde sessizlesti konusmuyor ne yapabilirim sorun nedir

Hangi şehirde yaşıyorsunuz veteriner tanısı çok önemli

Oyla 0
Merhaba
Baytril-k %5 bir hafta boyunca 4 gün her gün ağızdan İnsülin sırıngası ile bir damla sıkıntıyı giderebilir.
Ama öncelik veterinere gitmekte varAyrıca lokal olarak Terramicyne krem ile sıkıntılı bölgeye lokal uygulama yapılabilir kuşun 18-22 derecelik bir ortamda durması gerekli

Son düzenleme:
Oyla 0
Peki kendiliğinden geçer mi ilaç kullanmayı pek istemiyorum açıkçası kulak akıntısı neden olmuş olabilir

Oyla 0
Merhaba
Baytril-k %5 bir hafta boyunca 4 gün her gün ağızdan İnsülin sırıngası ile bir damla sıkıntıyı giderebilir.
Ayrıca lokal olarak Terramicyne krem ile sıkıntılı bölgeye lokal uygulama yapılabilir kuşun 18-22 derecelik bir ortamda durması gerekli
Baytril her şeye öylece verilmez. @melek mel hangi şehirdesiniz ?

Oyla 0
Balikesirdeyim suan da
http://www.balikesiryildizveteriner.com şehrinizde bu veterinere kuş götüren olmuş ne kadar deneyimliler bilmiyorum benim ki sadece öneridir uygulayıp uygulamamak size kalmış , ancak kulağından sıvı akıntısı varsa kuşun durumu ciddi olabilir.
Kuşunuzun bir şeyler yediğinden emin olun ve kulak akıntısını araştırın bazı çözümler var. Bunların hepsinin seçimi size kalmış.

Oyla 0
Teşekkür ederim evet kulak akıntısına bende tedirgin olmustum yemesinde bi problem yok dün ishaldi biraz düzelttik biraz daha gozlemlemeliyim tesekkurler

Oyla 0
Merhaba, enfeksiyonlu rahatsızlıklar ilaçsız ya da tedavisiz geçmiyor. Özellikle kulaç, ağız ve cere bölgesi problemleri ciddi seviye olarak sınıflandırdığımız rahatsızlıklar. En yakın veterinere götürmenizi öneririm. Size uygun tedavi yöntemini sunacaktır.

Arkadaşların dediği gibi Baytril veya Tylan kullanılabilir lakin sadece kulak sorununuz yok. Bu nedenle daha geniş kapsamlı bir kontrol gerekiyor.

Oyla 0
Bugün 2 eylül kusumun hastalığı çok şükür geçti.
Ilaç kullanmadım. Ilk olarak soğuk algınlığı ve halsizligi için limon kullanmak istedim fakat evde olmadığı için suluguna 4 5 damla elma sirkesi damlattim. Ertesi gün suyunu değiştirip temizsu koydum.
Kulak akintisindan sonra burundaki eti ve yanlara doğru olan boğaz yerleri de şişti ve kizarikti.zaten sürekli kulaklarini kasiyodu. Bundan biraz korktum ve ilaç antibiyotik yerine bir gün beklemiş sarimsakli su kullandım. Ertesi gun yine temiz saf suyla değiştirdim.Sonraki gün de son olarak vitamin için aldığım limondan bir çay kaşığı suluguna koydum. Bir hafta boyunca gittikçe düzeldi maşallah. Ama yemesinde bir sorun olmamasi da işimi kolaylaştırmış olabilir. Bir de zaten her zaman temizliğine dikkat ediyordum Suan iyi çok şükür. Inşallah bir daha beni korkutmaz. Yine de kayıtsız kalmayıp yorum yazanlara teşekkür ederim

Oyla 0
Merhaba çok sevindim doğal yollarla toparlamış olmasına. Umarım tekrar etmez.

Oyla 0