Muhabbet kuşumda sindirilmemiş yemli dışkı

Sümeyra demirtaş

iyikus.com Üyesi
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Yanlış bir şekilde açtıysam konuyu kusura bakmayın.
Erkek muhabbet kuşumda yaklaşık bir haftadır sulu dışkı ve dışkıda yem var. Ben yanlarına bir hafta önce geldim. Daha uzun süreden beri vardıysa bilemiyorum. Arada bir oyun oynuyor ötüyor ama boş zamanlarda kabarıp uyuyir ya da çoğunlukla kabarık duruyor. Yakınlarımda kuştan anlayan veteriner yok. Suluklarında her gün probiyotik var. Daha önce önerilerle bi kaç tedavi denendi dışkıda yem durumu geçiyor ama bi süre sonra tekrar basliyor. Bu çok kez böyle oldu. Ama şuan kabarıklık ve halsizlikte var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeşil tabandaki dışkı bugünki beyaz tabandaki önceki günlerin. Bazen sadece su veya sadece yem olarak dışkıladığıda oluyor. Bugün kafes tabanına da inip oturdu. Dışkı yaparken zorlanıyor gibi

Ekli dosyalar

• 16568594029126901161804161399010.jpg
    16568594029126901161804161399010.jpg
    713.9 KB · Görüntüleme: 14
  • 16568594582897449350865508291105.jpg
    16568594582897449350865508291105.jpg
    501.1 KB · Görüntüleme: 13
  • 20220630_131005.jpg
    20220630_131005.jpg
    486.5 KB · Görüntüleme: 13
hangi tedavi ve İlaçlar denendi?

kuşun 30 sn kadar videosunu atarmısınız? videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

merhaba, yeni tüye başlamış kuşunuz ve bir ihtimal tüyden kaynaklı durgun ve kötü dışkılıyor olabilir. Bu süreçte yumurta maması, iyi bir b kompleks vitamin (tollyamin forte ya da bt amin forte gibi), k vitamini yönünden zengin brokoli gibi sebzelerle sürece bir kaç gün müdahale ediniz. Yemli dışkılama geçerse ciddi bir problem yok denebilir.
Müsait bir zamanda varsa eğer hassas tartı ile ölçüm yapınız.

kuşun 30 sn kadar videosunu atarmısınız? videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

Videoyu atıyorum. Normalde bu harejeti yapmiyodu şuan yaomaya basladi ve korktum erken bitirdim videoyu neden boylenyapti bilmiyorum

merhaba, yeni tüye başlamış kuşunuz ve bir ihtimal tüyden kaynaklı durgun ve kötü dışkılıyor olabilir. Bu süreçte yumurta maması, iyi bir b kompleks vitamin (tollyamin forte ya da bt amin forte gibi), k vitamini yönünden zengin brokoli gibi sebzelerle sürece bir kaç gün müdahale ediniz. Yemli dışkılama geçerse ciddi bir problem yok denebilir.
3 Temmuz 2022 videonun linki . Siteyi kullanmayi cok iyi bilmiyorum cevaplari yanlis yere yaziyo olabilirim. Kullandigi ilaclarida yazacagim simdi . Bu hareketi yeni yapmaya basladi

ilaçların isimlerini yazıniz
3 Temmuz 2022 videonun linki . Siteyi kullanmayi cok iyi bilmiyorum cevaplari yanlis yere yaziyo olabilirim. Kullandigi ilaclarida yazacagim simdi . Bu hareketi yeni yapmaya basladi

ilaçların isimlerini yazıniz
Diafurly serum polivit vitamin mikostatin bunlari kullanali epey oldu bu ay icinde degil yani ve her gun df probiyotik veriyorum

39- 40 gram

Tek tip tohum yem kullanıyorsunuz galiba. Sindirim sorunu + yetersiz oksijenin olduğu ortamlarda bu durumu sık yaparlar. Daha iyi bir yem ile ilk aşamada değişime gidiniz. King üretici yemi, versele laga jo mannes paketi ya da aspur oranı %20-40 arası olan bir yem karışımı tercih ediniz. Pet ürün satan siteleri inceleyiniz.

bu ağiz hareketini ne zamandır yapıyor?

Tek tip tohum yem kullanıyorsunuz galiba. Sindirim sorunu + yetersiz oksijenin olduğu ortamlarda bu durumu sık yaparlar. Daha iyi bir yem ile ilk aşamada değişime gidiniz. King üretici yemi, versele laga jo mannes paketi ya da aspur oranı %20-40 arası olan bir yem karışımı tercih ediniz. Pet ürün satan siteleri inceleyiniz.
Tamamdır, şuan acil hayati bi durumu var mı sizce acaba

Tamamdır, şuan acil hayati bi durumu var mı sizce acaba

hayatı durum gözükmüyor. zaten kus tüyde , bağışiklığın biraz düşmesi normal

ancak ben size son çare yapilacaği yazayim çünkü konuyu takip edemeyebilirim. (şu an gerek yok)

5 gün bactrim şurup, ardından 7 gun mikostatin ya da triflucan şurup

ancak ben size son çare yapilacaği yazayim çünkü konuyu takip edemeyebilirim. (şu an gerek yok)

2 gündür dışkısı düzelmişti bugün yine yem var.

2 gün düzeldi dışkısı bugün yine yem var