Muhabbet Kuşumu Kaybettik. Uyarı amaçlıdır.

CiCi Kuş

iyikus.com Üyesi
Merhabalar 2 gün önce muhabbet kuşum halsiz bir şekildeydi ve 1-2 kez kustu. Daha sonra sindirim sistemi güclendirici takviye verdik 2 gün , dün kendine gelmişti , dışarlara çıkıyor kapaklarla oynuyor masaların üzerinde geziyor uçuyordu , iştahı çok fazlaydı sürekli yiyordu. Malesef sabah uyandım oturduğu yerde cansız olarak duruyordu :( Neden böyle oldu anlamadım , dün sağlığı çok iyiydi hasta gibi hiç davranmıyordu şok geçirdim. İyileşti zannettiğimiz için de veterinere götürmedik çok pişman oldum şuanda , uyarı amaçlı yazıyorum kuşunuz iyi görünse bile hastalık geçirdiyse veterinere götürmenizde fayda var. Kuşum 6-7 yaşındaydı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kaybınız için üzüldüm. Maalesef yapılması gereken ilk işlem kuş beslemeye başlarken veteriner hekim belirlemek ve acil bir durumda hemen veterinere götürmek gerekir. Kuşlarında kedi ve köpeklerden farkları yok. Kuş ufak, ucuz diye bu durum çok aksatılıyor. Sindirim problemleri için ilaçlar minimum 5 gün devam edilmesi gerekiyor ki, tedavinin ilk aşaması tamamlanmış olsun. İlaç kesintileri daha kötü yapabiliyor. Belki de doğru ilacı kullanmamış bile olabilirsiniz.

Birde 6-7 yaşında bir kuş zaten çok çok hassas seviyede oluyor. Bunun da etkisi olabilir :(