Muhabbet kuşumun 2 haftadır bacakları tutmuyor

emrecomb

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun 2 haftadır bacakları tutmuyor. Başlarda perdeye avizeye falan tutunabiliyordu artık onu da yapamıyor. Elimle tellere yaklaştırdığım zaman ayaklarıyla tellere tutunuyor fakat kendisi oraya çıkamıyor. Ayaklarında biraz güç var gibi ama bacaklarını kullanamıyor. Olduğu yere çöküyor kalıyor. Gagasıyla sürekli olarak kafesin tepesine çıkmaya çalışıyor. Ötmeyi de kesti. Dışkısında hiçbir sıkıntı yok. Sürekli olarak balkonda duruyor ve hiçbir yere uçmuyor. Kafesi kapattığımızda da bahsettiğim gibi tellere gagasıyla tutunarak yükselmeye çalışıyor.

İlk başta veterinere götürdüm ve sinirsel olabileceğini düşünüp vitamin ve ilaç verdi. Fakat işe yaramadı. Toplamda 3 kere gittik ama fayda yok.

ilk 1 hafta veterinerin verdiği ilaçlar ve vitaminler dışında bi şey kullanmadık. Suya sıkılmasını söylediği ilaçları düzenli olarak sıktık
Sonra 5 gün boyunca devit3 bir damla ağzına sıktım.
Devit3ün 3. gününden itibaren dac respiratory red mix kullanmaya başladık.

Bu saydıklarımın hiçbir faydasını görmedim. Gebze'de oturuyorum. İlgilenebeceğini düşündüğünüz hayvan hastanelerine bırakabilirim ama bütçem çok fazla yok. Artık muhabbet kuşuma ayırabileceğim 200-300 lira param kaldı.

Kafesin içindeki video 10 gün öncesinden falan. Balkon telindeki video ise bugün çekildi.

Değerli yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba, ne yazık ki durumunuz hakkında yorum yapacak kadar bilgiyi kendimde görmüyorum. Eminim gün içerisinde daha bilgili kişiler yazacaktır.

2 hafta önce kuşunuzun bir yere çarpma sonucu mu bu duruma geldi? Vitamin eksikliğinin de kuşlarda ani felce yol açtığını duymuştum.

Bu kuşunuzu rahatlatır mı bilmem ama benim kanadından engelli sultan papağanım düz tüneğin üzerinde dinlenmeyi çok seviyor. Sizin kuşunuz için de belki rahatlatıcı olabilir.
Çok geçmiş olsun umarım kuşunuz hakkında en yakın zamanda güzel haberler alırız.

kullandığım düz tüneği ekliyorum.

Ekli dosyalar

• F5AE65FD-8E28-4499-B1A8-223BC5F1512F.jpeg
    F5AE65FD-8E28-4499-B1A8-223BC5F1512F.jpeg
    179.6 KB · Görüntüleme: 16
Oyla 0
8EBD1E39-C053-46B0-AB2A-CE4E5235B5BC.jpegBizim kuşumuz da böyle bir ayağını kullanamıyor. Veterinere gittik felç demedi bize incinmiş olabilir dedi röntgen de çekildi bir şey cıkmadı. 3 tane damla verdi ama faydasını göremedik. Şu an bu fotoda ayağı şiş ve çok beyaz. Şişliği ve rengi düzeldi. Ancak ayağına hiç basamıyor hep havada tutuyor ya da yere yatıyor.

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 14017Bizim kuşumuz da böyle bir ayağını kullanamıyor. Veterinere gittik felç demedi bize incinmiş olabilir dedi röntgen de çekildi bir şey cıkmadı. 3 tane damla verdi ama faydasını göremedik. Şu an bu fotoda ayağı şiş ve çok beyaz. Şişliği ve rengi düzeldi. Ancak ayağına hiç basamıyor hep havada tutuyor ya da yere yatıyor.
bizimkinde beyazlık yok. incindiğini düşünmüyorum çünkü ilerleyerek artan bir durumdayız.

Oyla 0
Merhaba, ne yazık ki durumunuz hakkında yorum yapacak kadar bilgiyi kendimde görmüyorum. Eminim gün içerisinde daha bilgili kişiler yazacaktır.

2 hafta önce kuşunuzun bir yere çarpma sonucu mu bu duruma geldi? Vitamin eksikliğinin de kuşlarda ani felce yol açtığını duymuştum.

Bu kuşunuzu rahatlatır mı bilmem ama benim kanadından engelli sultan papağanım düz tüneğin üzerinde dinlenmeyi çok seviyor. Sizin kuşunuz için de belki rahatlatıcı olabilir.
Çok geçmiş olsun umarım kuşunuz hakkında en yakın zamanda güzel haberler alırız.

kullandığım düz tüneği ekliyorum.
teşekkürler tüneği inceliyorum.

Oyla 0
Hocam şuan için iyi bir vitamin yardımcı olabilir. Zaten yeni antibiyotik kullanmışsınız. Üzerine tekrar antibiyotik önermeyelim. Eczaneden supradyn all day efervesan tablet alın. Tableti ezip toz haline getirin ve tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla (2-3 pirinç tanesi kadar) toz ekleyip verin kuşa. Vitaminli su 6 saatte bir tazelenicek. Suluğunu tabana yakın konumlandırın rahat içsin.. 3 gün üst üste bu vitamini kullanıp tekrar yazarmısınız...

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 14017Bizim kuşumuz da böyle bir ayağını kullanamıyor. Veterinere gittik felç demedi bize incinmiş olabilir dedi röntgen de çekildi bir şey cıkmadı. 3 tane damla verdi ama faydasını göremedik. Şu an bu fotoda ayağı şiş ve çok beyaz. Şişliği ve rengi düzeldi. Ancak ayağına hiç basamıyor hep havada tutuyor ya da yere yatıyor.

Solunum sıkıntısı olan kuşmu bu? Ayağındaki sorundan bahsetmemiştiniz:(

Oyla 0
Hocam şuan için iyi bir vitamin yardımcı olabilir. Zaten yeni antibiyotik kullanmışsınız. Üzerine tekrar antibiyotik önermeyelim. Eczaneden supradyn all day efervesan tablet alın. Tableti ezip toz haline getirin ve tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla (2-3 pirinç tanesi kadar) toz ekleyip verin kuşa. Vitaminli su 6 saatte bir tazelenicek. Suluğunu tabana yakın konumlandırın rahat içsin.. 3 gün üst üste bu vitamini kullanıp tekrar yazarmısınız...
bavet meloksikam kullanacağım + b vitamini kullanacağım. ama bir süre probiyotik kullanacağım hemen yüklenmek istemiyorum.

Oyla 0
(9 yaşında)Şimdi gördüm cevabınızı. Yok hayır aynı kuş değil. Bu kuzenimin kuşu. O da aynı şekilde veterine götürdü aynı ilaçları vermişler bir faydası olmadı. (deksametazon, enrofloksasin ve multimineral sabah aksam 1 damla)

Üstte yazdığım vitamini deneyebilirsiniz faydası olucaktır..

Oyla 0
Üstte yazdığım vitamini deneyebilirsiniz faydası olucaktır..
Merhaba 2.5 yaşındaki sultan papağanım 2 gündür tek ayağının üzerine bsmamaya ve topallamaya başladı tırnağı takıldı zannetmiştim ama görünürde bir şey yok bugün 3. Gün biraz azaldı ve sürekli oturur pozisyonda endişelenmeye başladım salmonella isimli bir hastalık okudum korkmaya başladım evde bt amin forte-sedochol-hexenbier-entrobac var Öner’iniz nedir lütfen yardımcı olun supradyn mi vereyim

Oyla 0
Merhaba 2.5 yaşındaki sultan papağanım 2 gündür tek ayağının üzerine bsmamaya ve topallamaya başladı tırnağı takıldı zannetmiştim ama görünürde bir şey yok bugün 3. Gün biraz azaldı ve sürekli oturur pozisyonda endişelenmeye başladım salmonella isimli bir hastalık okudum korkmaya başladım evde bt amin forte-sedochol-hexenbier-entrobac var Öner’iniz nedir lütfen yardımcı olun supradyn mi vereyim

Evet supradynin faydası olabilir. Ancak kuşun farklı bir sorunuda olabilir. Ayağını incitmiş olabilir belki..

Oyla 0