Muhabbet kuşumun ayağında bir sıkıntı var.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hiko0o
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hiko0o

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, size bir soru sormak istiyorum. Bir hafta önce kuşumun ayağında bir sıkıntı olduğunu fark ettim. Koşmasında tüneğe tırmanmasında bir sıkıntı yok. Fakat her durduğunda aynı ayağına kaldırıyor tüylerinin içine sokuyor. Kendini kaşırken acıdığı ayağının üzerinde zor durabiliyor. Sebebi ne olabilir, yada yapabileceğim bir şey var mı? Kendiliğinden düzelir mi sizce? Hafif bir şişlik var biraz. Ayaklarını kontrol ettim kırık değil sanırım..

Tavsiye;
-Eczaneden İhtiyol 10 merhem alın, az bir miktarını kızarık ve içinde iltihap var gibi gözüken bölgeye yavaşça yedirin, kalıntı kalmasın. Üzerine en ufak sivilceler için olan yara bandından yapıştırın.1 gün öyle kalsın.
-Ayrıca evde Batikon ve teramisin bulundurun, merhem o bölgedeki iltihabı dışarı attığında açık yaraya pansuman yapacaksınız ve arkasında teramisin krem süreceksiniz.
-Ayrıca supradyn all day efervesan tablet vitamin alın mercimek tanesi kadarını suda eritip verin.

Oyla 0
Tavsiye;
-Eczaneden İhtiyol 10 merhem alın, az bir miktarını kızarık ve içinde iltihap var gibi gözüken bölgeye yavaşça yedirin, kalıntı kalmasın. Üzerine en ufak sivilceler için olan yara bandından yapıştırın.1 gün öyle kalsın.
-Ayrıca evde Batikon ve teramisin bulundurun, merhem o bölgedeki iltihabı dışarı attığında açık yaraya pansuman yapacaksınız ve arkasında teramisin krem süreceksiniz.
-Ayrıca supradyn all day efervesan tablet vitamin alın mercimek tanesi kadarını suda eritip verin.
Dediklerini uygulayacağım efendim çok teşekkür ederim çok sağolun yardımlarınız için. İyi ki varsınız. :( <3

Oyla 0
Atilla'ya ek olarak;

Kafese bir adet 8-10 milim çapında tünek takın,

1.jpg

Bir adet kare tünek takın;

2.jpg

Ve bir adette düz ahşap platform takın (kafs içine),

3.jpg

Normal tünekler 12 milimdir. İnce 8-10 milimlik tünek ayağını fazla zorlamaz daha rahat tutunur. Aynı şekilde kare tünekte de çok daha rahat eder. Ve düz platformlarda ayak sorunu olan kuşlar için iyi bir dinlenme alanıdır.. Bunlarıda alırsanız tedaviye ek olarak çok çok iyi olur...

Oyla 0