Muhabbet Kuşumun Ayağının Nesi Var?

Şaklaban Kuş

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum 27 Ocak'tan beri iki ayağını düzgün kullanamıyor. Yürürken, tüneğinde konmuşken ayaklarının üzerinde düzgünce duramıyor. Elime konduğunda da hissediyorum, ayaklarıyla tam basamıyor. Kafesin içinde bir yerden bir yere giderken, örneğin üst tüneğinden aşağı inip su içmeye giderken resmen işkence çekiyor. Ayaklarıyla düzgünce tutunamıyor. Parmaklarına, ayaklarına dokunuyorum; hareket ettiriyorum. Kuş acı çekmiyor. Bu yüzden kırık yok diye düşünüyorum. Sizce sorunu ne olabilir?
  • Ayağında kırık veya incinme mi var?
  • Ayağında ödem veya başka bir sebepten sıkıntı olabilir mi? Çünkü ayakları bana şişmiş gibi geldi.
  • Sorun tamamen psikolojik olabilir mi? Çünkü eskiden de kuşum çok korktuğunda ayakları hiç tutmaz, sonra biraz zaman geçince düzelirdi. Ama şimdi korkmuş değil.
Ayaklarının fotoğraflarını da ekleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Kuşumun ayakları çok kirli, ayaklarında mantar gibi bir şey yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20220129_110535.jpg
    IMG_20220129_110535.jpg
    953.4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20220129_110544.jpg
    IMG_20220129_110544.jpg
    907.9 KB · Görüntüleme: 8
Kuş yaşı itibariyle daha fazla takviye ihtiyacı var. Mutlaka kalsiyum ve d3 vitamin takviyesini ayriyeten alınız. Calci lux versele laga, MSA nekton incelenebilir.

tünek üstünde görmem lazım ve flashsız bir fotoğraf gerekiyor. Tabi öncesinde ılık suyla ayağını temizleyiniz.

Geri