Muhabbet kuşumun ayakların da bir problem var

Rabia

iyikus.com Üyesi
Merhabalar dişi muhabbet kuşum bir süredir kuluçkadaydı şuan 3 yavrusu var ve sürekli onların üzerindeydi sadece babadan yem almak için dışarı çıkıyordu -ilk yavruları bu arada- fakat dün fark ettim ki yuvadan çıkamıyo çırpınıyo ama çıkamıyo ne olduğunu anlayabilmek için dışarı çıkardım yürüyemediğini gördüm.

Bacaklarında his var ama güç yok gibi bacağında problem yok ayaklarını hareket ettirmiyo ya da ettiremiyo ve sanki bi yerlerine kramp giremiyomuş gibi kıvranıyor acı çekiyor gibi sesler çıkarıyor ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun :(

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ani gelişen kısmi ya da kalıcı bir felç durumu olabilir. Eğer yavrular çok ufak değillerse mutlaka veterinere danışın derim. Kalsiyum ve D vitamini ihtiyacını karşılayın. Mümkünse suyundan verin + yumurta mamasına da ilave edin.

Oyla 0

Rabia

iyikus.com Üyesi
Yavrulara baba bakıyor dediğiniz gibi suyuna viraminini damlattım kalamar kemiği de koydum yumurta mamasını da veriyorum dün burdan bir arkadaş özelden yazarak ta yardımcı oldu ayaklarına kremle masaj yapıp yürüme egzersizleri de yaptırıyorum inşallah iyileşir çok teşekkür ederim

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Dvit dvitamini eczaneden alarak kas ve kemikleri guclenmesinde faydasi olacaktir doganayi dexigi gibi mamada verilmeli ayak ve bacaklarina krem surerek masaj yapilmasi ve egzersiz gerekir gecmis olsun gun gun takip ederek resim paylasirsaniz daha iyi olur

Oyla 0

Rabia

iyikus.com Üyesi
Merhabalar önceden

20200327_183429 - Hızlı Resim

Bu şekilde yerinden bile kalkmıyordu cuma günü bu postu attığımda ayakları kaskatıydı günden güne iyileşiyoruz cmt hafif başlamıştık ama ayaklarını açıp yürümüyodu yumruk gibiydi ayakları arka parmakları arkaya doğru açılmıyodu o şekilde yürüyorduk ben ayaklarını açıp yürümeye zorluyordum dün kendi isteğiyle ayaklarını arada da olsa kensisi açarak yürümeye başladı bu gün tamameb kendisi ayaklarını açarak yürüyor hasta olduğundan beri uçmayan kuş bu gün üsten bir de uçuyor ama tabi konuşları biraz sıkıntı oluyo

20200330_163503 - Hızlı Resim

Şuan ayaktayız gün geçtikçe iyileşiyoruz aynı hızlada iyileşmeye devam ederiz inşallah

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Massallah ilgilenince hersey yoluna girmeye basladi cok guzel bukadari olduysa devami daha iyi olacak insallah

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Gözünüz aydın. Sizden bir ricam olacak. Kuluçkası biter bitmez eşini ya da dişinizi ayırın. Yeni bir kuluçka maalesef kuşunuzu kaybetmenize sebep olabilir (oranı yüksek). Kuluçka sonrası birde veterinere danışmanızı öneririm. Genel olarak bir keyifsizliği gözlemleniyor. Daha ciddi bir rahatsızlığı olabilir.
Son gelişmelere çok sevindim. Keşke bebeklerden de fotoğraf paylaşsanız bizimle.

Oyla 0

Rabia

iyikus.com Üyesi
Gözünüz aydın. Sizden bir ricam olacak. Kuluçkası biter bitmez eşini ya da dişinizi ayırın. Yeni bir kuluçka maalesef kuşunuzu kaybetmenize sebep olabilir (oranı yüksek). Kuluçka sonrası birde veterinere danışmanızı öneririm. Genel olarak bir keyifsizliği gözlemleniyor. Daha ciddi bir rahatsızlığı olabilir.
Son gelişmelere çok sevindim. Keşke bebeklerden de fotoğraf paylaşsanız bizimle.
Ben zaten gastalandığı andan itibaren ayırdım eşinden ve bebekşerden bebeklere baba bakıyo

Oyla 0

Rabia

iyikus.com Üyesi

20200404_120037 - Hızlı Resim
Bebekler :)

Annecikte daha iyi durumda tünekte durabiliyoruz parmakta durabiliyoruz artık: )
Veterinere götürmeyi bende çok istedim ama antalya da kuşlar açısından bakan bi veteriner yok 1tane bulabildim o da aşırı pahalı bi fiyat verdi şuan ztn evden çıkamıyorum yasak var malum bu yüzden ilerde veteriner olmak istiyorum inşallah:)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maşallah ne güzel. Umarım kariyer planınız istediğiniz gibi olur. İyileşmesine ve yavruların hızla büyümesine sevindim.

Oyla 0