Muhabbet kuşumun çıkardığı ses

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Vilmectin işe yaramaz ki. Ne süre kullandınız? Solunum yolu probleminiz var gibi ya da devamlı usutuyor

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Solunum sorunu sıkıntılı biraz çünkü birçok sebebi olabiliyor. Bakteriyel, mantar, protozoa, parazit vs. Bu yüzden tedavisi kolay değil biraz deneme yanılma gidiliyor. Ama ilk kullanıcağınız ilaç doksisiklin etken maddeli bir ilaç ile başlamalısınız...

Oyla 1

sametgokce

iyikus.com Üyesi
hocam çok fazla kullanmışsınız gerekli durumlarda 1 damla uygulanır, 7-10 gün sonra tekrar 1 damla uygulanır. sürekli kullanılabilecek birşey değil

bence doksisiklin kullanımı uygun olabilir
Bir yetiştiricinin önerisi üzerine kullandım. :/

Doksisiklini duymuştum ilaç olarak ne almalıyım bu etken maddeye sahip?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ankara da kolay erişiminiz varsa uluş akvaryumcular çarşısının yanındaki zirai ilaç satan yerlerde doksimis mevcut. İş görecektir.

Oyla 0

sametgokce

iyikus.com Üyesi
Solunum sorunu sıkıntılı biraz çünkü birçok sebebi olabiliyor. Bakteriyel, mantar, protozoa, parazit vs. Bu yüzden tedavisi kolay değil biraz deneme yanılma gidiliyor. Ama ilk kullanıcağınız ilaç doksisiklin etken maddeli bir ilaç ile başlamalısınız...
Hocam bunu aldım nasıl kullanmalıyım?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Suyuna 5-6 damla kullanılabilir. 5 gün boyunca düzenli kullanmak gerekiyor ve 8 saatte bir suyunu tazelemeniz lazım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genelde sabah ve öğlenleri çok su tükettikleri için şu şekilde de bölebilirsiniz 12*12. ilk yarıda ilaç olabilir, diğeri temiz su şeklinde kullanılabilir. Ağızdan 1 damla şeklinde de kullanabilirsiniz ancak biraz ağır bir üründür. Genelde solunum sorunu olan kuşlar için ağızdan verilmesi önerilir 1 damla. Bazı ilaçların vücut emilimi zayıf olduğundan mikostatin gibi doğrudan ağızdan vermek gerekiyor.

Oyla 0

sametgokce

iyikus.com Üyesi
hocam çok fazla kullanmışsınız gerekli durumlarda 1 damla uygulanır, 7-10 gün sonra tekrar 1 damla uygulanır. sürekli kullanılabilecek birşey değil

bence doksisiklin kullanımı uygun olabilir
Doksimis’e başladım da bunun haricinde birkaç gündür fark ettiğim şişliği var göğsünde, yağlanma diye düşünüyorum elimi dokununca balon gibi yumuşak bir hissi var yağlanmadır değil mi? Bir haftadır falan dikkatimi çekti. Diğer türlü solunum kesesine falan zarar verdiğimi düşündüm de çünkü 4 doz vilmectin sonrası. Umarım yağlanmadır geçer :rolleyes::( Panik yaptım.

Oyla 0