Muhabbet kuşumun cinsi ne olabilir?

justbanu

iyikus.com Üyesi
İyi akşamlar;
Yaklaşık iki ay kadar önce babam dişi bir muhabbet kuşu almış. Satan kişi 1 yaşında ve Jumbo olduğunu söylemiş. Ancak bana biraz şüpheli geldi. Evet biraz iri bir kuş. Hatta maşallah 50 gram kendisi. Ama yüz tipi olarak Jumbolara pek benzemiyor gibi geldi bana. Bilenlere danışmak istedim. Bu kuşun cinsi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• 20201215_194130.jpg
    20201215_194130.jpg
    102.8 KB · Görüntüleme: 7
  • 20201215_194150.jpg
    20201215_194150.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 7
  • 20201215_194258.jpg
    20201215_194258.jpg
    145.5 KB · Görüntüleme: 7
Kuşunuz jumbo değil gördüğüm kadarıyla. Yandan kuyruk ve kanatlarının gözükebileceği bi fotoğraf yayınlar mısınız...

Oyla 0
İyi akşamlar;
Yaklaşık iki ay kadar önce babam dişi bir muhabbet kuşu almış. Satan kişi 1 yaşında ve Jumbo olduğunu söylemiş. Ancak bana biraz şüpheli geldi. Evet biraz iri bir kuş. Hatta maşallah 50 gram kendisi. Ama yüz tipi olarak Jumbolara pek benzemiyor gibi geldi bana. Bilenlere danışmak istedim. Bu kuşun cinsi ne olabilir?
50 gram biraz ağır değilmi

Oyla 0
Bana da biraz çok geldi. Ama jumboysa dedim belki normaldir.
Jumbo kırığı olabilir, ingiliz ya da bi alt takımı olarak nitelenebilecek hollanda olabilir... Bu gibi durumlarda ağırlıkları normaldir... Uzunluğu ne kadar?

Tabi aslında jumbo denilen olay İngilizdir. Jumbo-show jumbo-çek-hollandes gibi isimler geçirilen mutasyonlardan ötürü fiziksel değişimlerle verilen isimler olmuştur...

Oyla 0
Çok güzel bir kuşunuz var maşallah (y)

Hollanda - İngiliz arasında kaldım açıkçası... Hollanda diyebiliriz belki ama İngiliz için kırık eklenebilir...

@Doğanay Y. Düşüncesini de alalım(y)

Oyla 0
Jumbo kırığı olabilir, ingiliz ya da bi alt takımı olarak nitelenebilecek hollanda olabilir... Bu gibi durumlarda ağırlıkları normaldir... Uzunluğu ne kadar?

Tabi aslında jumbo denilen olay İngilizdir. Jumbo-show jumbo-çek-hollandes gibi isimler geçirilen mutasyonlardan ötürü fiziksel değişimlerle verilen isimler olmuştur...
Ölçebildiğim kadarıyla 18 cm. Kuyruğu diğer kuşuma göre kısa. Ama baş kısmı da diğer kuşuma göre iri.

Oyla 0
18cm boy, fotograftan gorunene gore iri gogus kafesi, 50 gr agirlik goz onune alarak;
yuz hatlari ,yuz/ kafa tuylerinin yapisi, yanaklarindaki noktalar ve goz cukurunu goz onune alirsak ben ingiliz degil de hollanda diyorum.

edit: bir de yan profilden fotografini mesaji attiktan sonra gordum, belirgin bir sirt cukuru da goremiyorum

Son düzenleme:
Oyla 0
Kuş maalesef kırma. Jumbo değil ama en fazla iri çek ayarında. Oldukça da ağır vücuduna göre

Oyla 0
40 g civarı olması iyi olacaktır.
Düzenli uçurmalı, merdiven gibi parmaklarınızı kullanıp çıkması için uğraşmalısınız bir de oyun alanı kurup hareket ettirmelisiniz. Sabah akşam düzenli yaparsanız 1/2 ay sonunda istediği forma ulaşacaktır. 1 ayda 3 g verdirebildim :D

Oyla 0