Muhabbet Kuşumun gagası koptu, gagası ne kadar sürede uzar?

Goblinking

Yeni Üye
Muhabbet Kuşumun üst gagasının içinde enfeksiyon vardı. Gagası zamanla karardı. Bir veterinere götürdüm, kuşun gagasının ucu düşmek üzereydi, gagasının içindeki enfeksiyonu temizlediğini söyleyerek içinden ete benzer bir şeyler kopardı ve daha sonra gagasının bir kısmına da elindeki makas benzeri bir aletle müdahalede bulundu. Gagası yeniden çıkacak dedi.
Sonra başka bir veterinere götürdüm, antibiyotik verdi, suyunu hergün yenileyip 3-5 damla koyun dedi.
Gagası ne kadar sürede uzar?
Ek bir bilgi Muhabbet Kuşumun çenesi doğuştan özürlü, yani önde biraz resimden de anlaşılır zaten.
Ekli dosyayı görüntüle 4077

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, keratinden oluştuğu için iyi bir B vitamini ve protein ağırlıklı bir bakıma ihtiyacı var. Bu nedenle ben Beforvel öneririm. Onun haricinde Genelde 1 ayda standart boyutuna erişebildiği gibi bu süreç 2 ayı bulabilir. Yem yemesi bu süreçte çok zorlaşacağından elle besleme yapılabilir. İyi yiyip yemediği kontrol edilmelidir.

Oyla 0

Oğuzhan Alkan

iyikus.com Üyesi
Abi kıyamam ya çok geçmiş olsun. Kendi yem yemesi biraz zor gibi elle besleyin. Alt çenesi özürlü değil gaga taşı ile o kendisi törpüler ve normal haline getirir.

Oyla 0

Goblinking

Yeni Üye
Merhaba, keratinden oluştuğu için iyi bir B vitamini ve protein ağırlıklı bir bakıma ihtiyacı var. Bu nedenle ben Beforvel öneririm. Onun haricinde Genelde 1 ayda standart boyutuna erişebildiği gibi bu süreç 2 ayı bulabilir. Yem yemesi bu süreçte çok zorlaşacağından elle besleme yapılabilir. İyi yiyip yemediği kontrol edilmelidir.
Maalesef bu sabah saat 6:30 civarı vefat etti Hilmi. Biricik oğlum artık yok.

Oyla 0