Muhabbet kuşumun kanat kısmında ur var

Türkan

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kanat kısmında ur var. bu konu hakkında ne yapabilirim ?

3.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
4 senelik muhabbet kuşumun kanat kısmında kırmızı bir şişlik var. Netten araştırdığıma göre ur bu. Ne yapabilirirm ? lütfen bilgisi olan yazabilir mi ?

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    136.3 KB · Görüntüleme: 11
  • 6.jpg
    6.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Uru biraz riskli bir bölgede. Bilemiyorum yapabilir misiniz ama bistüri ile dikey küçük bir çizgi çekip içinde oluşan kisti almanız gerekiyor. Bu süreç az kanlı olur ama iki kişiyle yapmak gerekir. İç temizliği bittiğinde bölgeyi temizlemeniz ve antibakteriyel bir ürün sürmelisiniz.
videoda ek olarak bağlamış ama ben daha önce bağlamamı gerektirecek kadar geniş yüzeyde bir ur tedavi etmedim. Bu nedenle küçük bir yarık oluşmuş ise gerek yoktur.
riskli bir uygulama olduğunu belirtmek isterim yine de.

Son düzenleme:
Oyla 0
Uru biraz riskli bir bölgede. Bilemiyorum yapabilir misiniz ama bistüri ile dikey küçük bir çizgi çekip içinde oluşan kisti almanız gerekiyor. Bu süreç az kanlı olur ama iki kişiyle yapmak gerekir. İç temizliği bittiğinde bölgeyi temizlemeniz ve antibakteriyel bir ürün sürmelisiniz.
videoda ek olarak bağlamış ama ben daha önce bağlamamı gerektirecek kadar geniş yüzeyde bir ur tedavi etmedim. Bu nedenle küçük bir yarık oluşmuş ise gerek yoktur.
Başta orayı uyuşturmak için bir şey sürebilir miyim ? böyle canı cok yanar gibi. Gerçi yapabilir miyim bilmiyorum :(

Oyla 0
Maalesef uyuşturmak için bir ürün kullanılmıyor. Kullanılıyorsa da ben bilmiyorum. Genel anlamda bu şekilde yapılıyor. Bölgenizde bulunan bir üreticiden yardım istiyebilirsiniz. Biliyorsa ilgilenecektir.

Oyla 0
onu da bulamadım. İzmir'deki veterinerlerde bu işlem için aşırı maliyet cıkardılar :( ama yıne de yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Oyla 0
onu da bulamadım. İzmir'deki veterinerlerde bu işlem için aşırı maliyet cıkardılar :( ama yıne de yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Karşıyaka'da bi petshop var Tuna sokağında o yardım edebilir. Kuşlarına iyi bakan tanıdığım tek petshop. Hatta 1 hafta garanti de veriyor kuşlara. Bi konuşun isterseniz.

Oyla 0
İzmir'deki veterinerlerde bu işlem için aşırı maliyet cıkardılar :( ama yıne de yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Birde pet life'ı arayıp sorun isterseniz. Fiyatlar fazla yüksek değil diye biliyorum burada. Ve kuşlar konusunda da tecrübeliler...

Oyla 0