Muhabbet Kuşumun Kendini Sevdirmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
1,5 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Bize geleli yaklaşık 3 hafta oldu. Şu anda beni çok seviyor. Ona çok iyi bakıyorum. Kapıdan çıkıp gittim mi arkamdan ötüyor ve beni takip ediyor. Omzuma konuyor, ayağıma konuyor. Anladığım kadarıyla bana güveniyor ancak bir sorunum var: Kuşum kendini sevdirmiyor.
Kuşum elimdeyken onu sevmek için yavaşça parmağımı uzatıyorum ancak ona dokununca beyefendi ısırmaya başlıyor. Kuşumun kendini sevdirmesi için ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, bazı kuşlar karakter olarak sevdirme taraftarı olmayabiliyor. Kimiside hala aşamadığından güven sorununu musade etmez. Sevdiği ödül yemleri ya da obje varsa onlarla oyalanırken denenebilir. Örneğin dal darı.
Diğer türlü çok zor demek istemem ama kendisine bağlı biraz.

Oyla 1
Merhaba, bazı kuşlar karakter olarak sevdirme taraftarı olmayabiliyor. Kimiside hala aşamadığından güven sorununu musade etmez. Sevdiği ödül yemleri ya da obje varsa onlarla oyalanırken denenebilir. Örneğin dal darı.
Diğer türlü çok zor demek istemem ama kendisine bağlı biraz.
Dal darıyı çok seviyor. Haftada 1 tane uzun dal veriyorum. Dal darı kuşuma çok yaradı. Kuşumun tüyleri parlaklaştı, daha enerjik oldu. Hayvan dal darıyı yerken zaten kendinden geçiyor. Dal darı yedirirken sevmeyi deneyeyim. Teşekkürler.

Oyla 0