Muhabbet kuşumun kusma ve kilo kaybı

Metehan M.

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum kusma refleksinde bulunuyor ve son zamanlarda çok halsiz ve zayıfladı, durduğu yerde gözleri kapalı uyukluyor ayrıca göz nezlesi de olmuş gözünde kızarıklık var. Aspur ve yulaf tohumu veriyorum onları yiyor ama dal darı verdiğimde öğütemiyor bütün çıkarıp kusuyor arada salyalı kusma oluyor. Göğüs kemiği çıkmış durumda jilet gibi. Dokununca hissediliyor. Caremycin aldım ve 4in1 mix aldım hangisini kullanmalıyım ve çok rica ediyorum kullanım şekli nasıl oluyor acil bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Sitenize az önce kayıt oldum ilgili başlığı bulamadım ve konu açtım.

Çözüm
Merhabalar, aslında kuşum 1,5 aydır böyle. Daha önce iki farklı veterinere gittim. İlk gittiğim bana soğuk algınlığı kapmıştır dedi o zamanlar kuşum daha kötüydü ve salyalı bir şekilde öğütülmemiş yem kusuyordu ancak dışkısında yem yoktu ve arada ishal olmaya devam etti. O veteriner bana Neocure diye bir antibiyotik ve Storm Mix diye toz bir vitamin verdi. Bunları 1 hafta kadar kullan dedi, kullandım da ama olumlu bir sonuç alamadım. İkinci gittiğim veteriner ise şırıngada saydam bir antibiyotik ve yine şırıngada prebiyotik verdi. Onları da kullandım ama kusmasının sadece salyalı kısmı gitti. Daha sonrasında sadece dal darıları verdim onları sindirilmemiş olarak kustu ve arada ishal baş göstermelere devam etti. Ancak yine ve yine...

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Muhabbet kuşum kusma refleksinde bulunuyor ve son zamanlarda çok halsiz ve zayıfladı, durduğu yerde gözleri kapalı uyukluyor ayrıca göz nezlesi de olmuş gözünde kızarıklık var. Aspur ve yulaf tohumu veriyorum onları yiyor ama dal darı verdiğimde öğütemiyor bütün çıkarıp kusuyor arada salyalı kusma oluyor. Göğüs kemiği çıkmış durumda jilet gibi. Dokununca hissediliyor. Caremycin aldım ve 4in1 mix aldım hangisini kullanmalıyım ve çok rica ediyorum kullanım şekli nasıl oluyor acil bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Sitenize az önce kayıt oldum ilgili başlığı bulamadım ve konu açtım.
Bu tariflemelerinizden ben mantar olma ihtimalini görüyorum. Kursak mantarı. Eşlik eden başka sorunlar da olabileceği için buraya peçete üzerinde dışkı resimlerini ve çekebilirseniz kısa bir video paylaşın bakalım olur mu? Çevrede gidebileceğiniz bir veteriner yok mu?

Metehan M.

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, aslında kuşum 1,5 aydır böyle. Daha önce iki farklı veterinere gittim. İlk gittiğim bana soğuk algınlığı kapmıştır dedi o zamanlar kuşum daha kötüydü ve salyalı bir şekilde öğütülmemiş yem kusuyordu ancak dışkısında yem yoktu ve arada ishal olmaya devam etti. O veteriner bana Neocure diye bir antibiyotik ve Storm Mix diye toz bir vitamin verdi. Bunları 1 hafta kadar kullan dedi, kullandım da ama olumlu bir sonuç alamadım. İkinci gittiğim veteriner ise şırıngada saydam bir antibiyotik ve yine şırıngada prebiyotik verdi. Onları da kullandım ama kusmasının sadece salyalı kısmı gitti. Daha sonrasında sadece dal darıları verdim onları sindirilmemiş olarak kustu ve arada ishal baş göstermelere devam etti. Ancak yine ve yine geçmedi bir ara duruldu sonra tekrar kusmaya başladı tekrar gittim ikinci gittiğim yere bu sefer “Avicare” markalı iki adet damla verdi birisi “A vitamin&Zeytin yağı” diğeri “Digestive” sindirim sistemi düzenleyici damlaydı. Onları da kullanmaya devam ettim ancak yine düzelmedi yem kusmaya devam etti.

Ben de en son youtube da bir kanal keşfettim kuşum çok zayıfladığı için o kanalın sahibine sordum ve bana 8 gün çay kaşığının ucu kadar Caremicyn kullanmamı ardından, 4 gün çay kaşığının ucu kadar 4in1 mix, 5 gün probiyotik 5 gün de vitamin tedavi süreci izlememi tavsiye etti.

Bu arada başının kenarları yanakları kaşınıyor son zamanlarda ek olarak.

pkg3081.jpeg (kuşum sürekli böyle genelde sadece yemek yerken enerjisi normale dönüyor.)

d44t6ap.jpeg (dışkısı)

Çözüm

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
ilaveten daha çok dışkı örneğinin olduğu net foto atınız

kuşun 15 sn kadar videosunu paylaşıniz. videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

bunları mumkün olan en kısa sürede paylaşınız.

kuş oldukça kötü görünüyor, bu kabarıklık ve halsizlik ne zamandır var?

dıskılar zift gibi tüneğe ve popoya yapışiyor mu?

Metehan M.

iyikus.com Üyesi

kuşun 15 sn kadar videosunu paylaşıniz. videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

Merhabalar @neanderthalensis, kuşumun bu durumu yaklaşır 1 aydır bu şekilde.

Merhabalar sevgili @neanderthalensis, kuşum yaklaşık bir aydır bu şekilde maalesef. Yukarıda da anlattığım gibi ne yapsam ne etsem bir sonuç alamadım. İnanın bana ne yapacağımı da şaşırdım. İstediğiniz fotoğraf ve videoları çektim onları sizinle paylaşayım. İlacın içeriği sanırım yok paket üzerinde eğer varsa da farklı bir dilde anlayamadım.Ek olarak söylemek istediğim bir şey daha var kuşum sürekli kaşınıyor.

sf29o63.jpeg ilacım ön yüzü

q28s0fv.jpeg arka yüzü

Genelde yemek yedikten sonra ya da kafesine girince her zaman bu şekilde oluyor ;

Streamable Video

Fakat bazen de sıkılınca çıkıyor ve hareketli gayet aynen şu şekilde;

Bunlar da dışkılarının görüntüleri;

k6e19kb.jpeg

https://www.hizliresim.com/3wtgfu7

https://www.hizliresim.com/nuxe5kn daha net gözüküyor burada.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Konuyu inceledim ama kafamda çok soru işareti oluştu. Kuştaki sorun bir çok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Emin olamadım açıkçası. Yinede kafama takılanları yazıyım...

Dal darı bayat yada bozuk olabilir. Aynı şekilde normal yemide.. Öncelikle bunları değiştirin hatta dal darıyı hiç vermesenizde olur.. Genellikle dal darılardan hastalık bulaşma oranı daha yüksek..

İki tane veterinerde iki tane antibiyotik kullanılmış. Bence sıradaki kullanıcağınız ilaç ne caremycin nede 4 in 1 mix.. Bunların yerine mikostatin şurup kullansaymışsınız daha iyi olurmuş. Ancak ilaca başlamışsınız bir kere yinede 3 güne tamamlayın tekrar kontrol edin..

Birde kuşunuzu bu tarz metal kaplama şeylerden uzak tutun. Eğer sıklıkla bu tarz şeylerle uğraşıyorsa metal toksikozu bile olabilir kuşunuzda...

Ve neocure gibi ilaçalr kuşlara ağır gelebiliyor. Bu ilaçtan sonra daha kötüye gittimi kuş yoksa bir fark olmadı mı?

Metehan M.

iyikus.com Üyesi
Konuyu inceledim ama kafamda çok soru işareti oluştu. Kuştaki sorun bir çok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Emin olamadım açıkçası. Yinede kafama takılanları yazıyım...

Dal darı bayat yada bozuk olabilir. Aynı şekilde normal yemide.. Öncelikle bunları değiştirin hatta dal darıyı hiç vermesenizde olur.. Genellikle dal darılardan hastalık bulaşma oranı daha yüksek..

İki tane veterinerde iki tane antibiyotik kullanılmış. Bence sıradaki kullanıcağınız ilaç ne caremycin nede 4 in 1 mix.. Bunların yerine mikostatin şurup kullansaymışsınız daha iyi olurmuş. Ancak ilaca başlamışsınız bir kere yinede 3 güne tamamlayın tekrar kontrol edin..

Birde kuşunuzu bu tarz metal kaplama şeylerden uzak tutun. Eğer sıklıkla bu tarz şeylerle uğraşıyorsa metal toksikozu bile olabilir kuşunuzda...

Ve neocure gibi ilaçalr kuşlara ağır gelebiliyor. Bu ilaçtan sonra daha kötüye gittimi kuş yoksa bir fark olmadı mı?
Neocure adlı ilaçtan sonra daha kötü olmuştu bir süre hep salyalı bir şekilde kustu ve kusmuğu boyun kısmına bulaşıp ıslak bir şekilde görüntüler bırakmıştı sanki o boyun kısmındaki ve yanak kısmındaki tüyler hafifçe yolunmuş gibi gözüküyordu.

Bakınız neocure kullandığım dönemden kısa bir video.

Ayrıyeten bana Caremycin’den sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyler misiniz? Prebiyotik ve vitamin tarzı takviyeler vermem gerekiyor mu ?

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ayrıyeten bana Caremycin’den sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyler misiniz? Prebiyotik ve vitamin tarzı takviyeler vermem gerekiyor mu ?

Dediğim gibi kuştaki sorunun neyden kaynaklandığından emin olamadım.. Şuan bir öneri yapamıyorum.. Diğer arkadaşlar müsait olunca önerilerini yazarlar.. Geçmiş olsun... @Doğanay Y.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuş biraz ileri seviye hasta. Ancak genelde göz bölgesi dökülmeleri ve kusma durumları en belirgin olan sorunlar olduğundan bir den çok etken maddeye sahip kursak ilaçları kullanmak gerekebilir. Örneğin mikostatin, flagy gibi. Diğer ürünler de 2. yönelmeniz gerekenler fakat bu tip toz ürünler ilerlemiş vakalarda başarısız oluyor. Netcox, sulphamazethine + birde bakteriyel sorunlar için enrocure gibi bir ilaç elinizde bulundurunuz.

Metehan M.

iyikus.com Üyesi
Kuş biraz ileri seviye hasta. Ancak genelde göz bölgesi dökülmeleri ve kusma durumları en belirgin olan sorunlar olduğundan bir den çok etken maddeye sahip kursak ilaçları kullanmak gerekebilir. Örneğin mikostatin, flagy gibi. Diğer ürünler de 2. yönelmeniz gerekenler fakat bu tip toz ürünler ilerlemiş vakalarda başarısız oluyor. Netcox, sulphamazethine + birde bakteriyel sorunlar için enrocure gibi bir ilaç elinizde bulundurunuz.
Peki rica etsem sizden kullanım şekillerini de yazabilir misiniz acaba?