Muhabbet kuşuna karbon takviyesi ne işe yarar?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nidaaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nidaaa

iyikus.com Üyesi
Kuşum hafif ishal ve bugün kuyruğunu da sallamaya başladı. Enerjisi yerinde. Kabarik da degil. Ancak 3 4 gündür hafif bir ishali var ve bu beni çok endişelendiriyor. 1 2 gün önce probiyotik verdim. Bugün haşlanmış patates verdim. Yeminin markasını değiştirdim. Ve karbon takviyesinin ishali önleyeceği söylendi. Ancak ben bilgiden emin olamadığım için sizin de fikrinizi almak istedim. Karbon işe yarar mı? Yoksa antibiyotik kullanmalı mıyım?

Aslında sıkça rastladığım bir üründü ama nedense hiç ilgimi çekmemişti :) Şimdi biraz baktımda faydalı bir ürün gibi duruyor. Hem sindirime hem karaciğer ve böbreklere faydalı. Ancak ölçülü kullanmak lazım zira dehidrasyona sebebiyet verebilir. Belki ayda bir:unsure:
Bu sabah da ishal yapmis diskisini ya. Gündüzleri birseyi yok gece uyuyana kadar. Ama sabahları bi bakiyorum dışkısı ishal gibi duruyor ☹☹☹☹☹☹

Ekli dosyalar

• 20210120_155309_resized.jpg
    20210120_155309_resized.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Akyol 1 kg olarak satıyor.

Açıklaması da şöyle:
Kömür yani bir diğer adı ile karbon kuşların metabolizması için en önemli maddedir. Kömür kullanan kuşlarda sindirim sistemindeki oluşabilecek bakteriyal veya virütik durumları en aza düşürür ve bünyeyi temizler taşlık bölgesinde kuşu rahatsız etmez taşlık tarafından ezilen yemler normalde kum veya grit kullanımından dolayı bazı yaşlı kuşlarda taşlıkta tıkanma yapar kömür daha rahat ezilebildiği için kuş her zaman kömürü tercih edecektir .1kg ambalaj paketlerde satılır.
Çok faydalıymış.

Oyla 0
Nasil kullanılıyor acaba? Nerden alabilirim? Link paylasabilir misiniz?

Eczanelerden bulabilirsiniz, telefonla açıp sorun öncesinde

Oyla 0
Nasil kullanılıyor acaba? Nerden alabilirim? Link paylasabilir misiniz?

Eczanelerde satılıyor. Tam dolu suluğa 5 damla damlatıp verin. İlaçlı suyu 6 saatte bir tazeleyin. Sadece 2 gün kullansanız yeterli. Ardından 10 gün sonra tekrar 2 günlük bir uygulama yapılıyor...

Oyla 0

Eczanelerden bulabilirsiniz, telefonla açıp sorun öncesinde
Tamam teşekkür ederim.

Oyla 0
Eczanelerde satılıyor. Tam dolu suluğa 5 damla damlatıp verin. İlaçlı suyu 6 saatte bir tazeleyin. Sadece 2 gün kullansanız yeterli. Ardından 10 gün sonra tekrar 2 günlük bir uygulama yapılıyor...

Cok tesekkur ederim. Hemen deneyeceğim.

Oyla 0